MİT'ten FETÖ operasyonu
12.07.2018 15:54 GÜNCEL

MİT Başkanlığınca, FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyon sonucu, FETÖ'nün "Azerbaycan kasası" ile Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yaptığı öne sürülen iki kişi yurt dışında yakalanarak yurda getirildi.

Edinilen bilgiye göre, FETÖ ile mücadele kapsamında operasyonlarına devam eden MİT, haklarında arama kararı bulunan iki kişiyi yurt dışında yakaladı.

FETÖ üyelerinden İsa Özdemir Azerbaycan'da, Salih Zeki Yiğit ise de Ukrayna'da yakalanarak bugün öğleden sonra özel uçakla İstanbul'a getirildi.

Atatürk Havalimanı'na inen uçakla getirilen FETÖ mensupları hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla arama kaydı bulunuyor.

FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle Türkiye'ye getirilen İsa Özdemir, 1997'de Bakü Devlet Üniversitesini bitirdi. FETÖ'nün bir dönem Azerbaycan hususi işler sorumluluğunu yürüttüğü iddia edilen Özdemir'in, FETÖ'nün "Azerbaycan kasası" olarak da görev yaptığı aktarıldı.

Ukrayna'da yakalanan FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle Türkiye'ye getirilen Salih Zeki Yiğit'in ise Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yürüttüğü belirlendi. İ

mit-ten-feto-operasyonu-486198-1.mit-ten-feto-operasyonu-486199-1.