“MTA Genel Müdürü eşini koordinatör olarak atadı”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’nü vekaleten yürüten Cengiz Erdem’in, eşi Ayşe Erdem’i koordinatör olarak atadığı iddia edildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı MTA Genel Müdürlüğü’nü vekaleten yürüten Cengiz Erdem’in, kurumda düz mühendis olarak çalışan eşi Ayşe Erdem’i geçtiğimiz ocak ayında Planlama ve Destek Hizmetleri Koordinatörlüğü görevine atadığı ortaya çıktı. Milli Gazete’de yer alan habere göre, iddiaya göre Erdem; eşini, analiz ve teknolojik test alanlarında hizmet veren Maden Analizleri ve Teknolojisi (MAT) Dairesi’ne Planlama ve Destek Hizmetleri Koordinatörü olarak atadı.


GENEL MÜDÜRLÜK GÖREVİNİ VEKALETEN YÜRÜTÜYOR

Haziran 2016’da Sondaj Daire Başkanlığı görevini yürütürken MTA Genel Müdür Yardımcılığına atanan ve halen Genel Müdürlüğü vekaleten yürüten Erdem’in önemli bir göreve eşi Ayşe Erdem’i atamasının kurum içinde tepkilere neden olduğu belirtiliyor.

ALBAYRAK ATAMIŞTI

Cengiz Erdem, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nde yönelik atamaları sırasında göreve gelmişti. Yusuf Ziya Coşar’ın 1 yıllık görevinin ardından görevden alınması sonucu MTA’da Sondaj Daire Başkanı Cengiz Erdem de Genel Müdür Vekili olarak atandı.


BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,609TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL