-Reklam-
Anasayfa EĞİTİM Müftülük ile işbirliği protokolü

Müftülük ile işbirliği protokolü

MEB, Diyanet ile de işbirliğini artırıyor. Yozgat Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Öğrencilere manevi değerleri benimsetmek” amacıyla “Eğitimde işbirliği” protokolü imzalandı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile eğitim alanında imzalanan işbirliği anlaşmalarına bir yenisi daha eklendi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), “Temel eğitim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerine manevi ve ahlaki değerlerin benimsetilmesi” amacıyla Yozgat Müftülüğü ile masaya oturdu. İki kurum arasında, “Eğitimde işbirliği” protokolü imzalandı.

Yozgat Müftülüğü ile Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan bir protokol imzalandı. Amacı, “Öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin benimsetilmesi, sportif, sanatsal ve kültürel alanlardan yeteneklerinin ortaya çıkartılması” şeklinde açıklanan protokolle eğitim materyallerinin din görevlilerince hazırlanmasına olanak sağlandı.

Kurumsal ziyaretler

Protokolün 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi itibarıyla uygulamaya konulacağı ve 2019-2020 eğitim öğretim yılını da kapsayacağı belirtildi. Öğretmenlerin ve din görevlilerinin mesleki gelişimlerinin destekleneceğinin savunulduğu protokol çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü yetkililerinin her eğitim öğretim yılının sonunda ve başında bir araya geleceği bildirildi.

Eğitim materyallerinde işbirliği

Protokolle Kuran, Arapça, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanındaki öğretim programları ve materyallerinin hazırlanmasında ve geliştirilmesinde İl Müftülüğü’yle işbirliği yapılacağı öğrenildi. Eğitim yılı başı, öğretmenler günü, din görevlileri haftası, camileri haftası ve Mevlidi Nebi haftası gibi günlerde karşılıklı kurumsal ziyaretler gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Her iki kuruma bağlı eğitim ortamlarının iyileştirilmesi konusunda, “Karşılıklı bilgi ve tecrübe” paylaşımında bulunulacağı ifade edildi.

Müftü’den ev ödevi
Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, “Gençlerin vakitlerini dolu geçirmesi” amacıyla köy okullarındaki öğrencileri camilere topladı. Öğrencilerle birlikte namaz kılan Sezik, burada dini sohbetler gerçekleştirdi. Namazın ardından öğrencilere ev ödevi veren Müftü, “Daha sonra gelip ödevleri kontrol edeceğim. Köylerdeki ve ilçelerimizdeki gençlerle sık sık görüşmeler gerçekleştireceğiz” dedi.

- Reklam -

SON HABERLER

Tunç Soyer, toplu ulaşım için verdiği sözü tuttu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, seçim öncesi verdiği toplu ulaşımda belli...

Juventus üst üste 8. kez şampiyon

İtalya 1. Futbol Ligi'nde (Serie A) konuk ettiği Fiorentina'yı 2-1 yenen Juventus,...

Rölanti modunda 3 puan

Galatasaray, maçın genelinde oldukça vasat bir performans gösterdiği ve ikinci yarısını adeta...

Galatasaray taraftarından İBB Başkanı İmamoğlu’na büyük ilgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galatasaray-Kayserispor karşılaşmasını izlemek için Türk Telekom...

AKP’den YSK’ye ‘KHK’li seçmen’ dilekçesi

AKP, İstanbul seçiminin iptali için YSK'ye KHK ile kamu hizmetinden çıkarılan seçmenlerin...

Başkanlar gitti, milyonluk araçları kullanılmıyor

Kocaeli’de 13 AKP’li belediyenin 12’sinde belediye başkanları değişti. Başkanların tepki çeken lüks...

İSPARK çalışanının skandal paylaşımına soruşturma

İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret AŞ (İSPARK) elindeki paralarla fotoğraf çektirerek sosyal medyada...

Silopi kayyumunun borçları belediye binasına asıldı

HDP'li Silopi Belediye Eşbaşkanları Adalet Fidan ve Süleyman Şavluk, kayyum döneminden kalan...

Nadal’dan sürpriz yenilgi

Monte Carlo Tenis Turnuvası'nda mücadele eden dünya 2 numarası Rafael Nadal, yarı finalde...

Beyoğlu’nda 4 katlı binada yangın

Beyoğlu'nda 4 katlı apartmanın çatısında yangın çıktı. Çatının büyük bir kısmını kaplayan...

Sonraki haber