Muharrem İnce: Sokaktaki umut bana şunu söyletiyor; bu iş tamam
16.06.2018 15:54 GÜNCEL
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Üsküdar'da halka seslendi. İnce, ""Sokaktaki umut bana şunu söyletiyor" diyerek "Bu iş tamam" dedi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz'dan sonra Üsküdar'da halka seslendi. İnce, "Sokaktaki umut bana şunu söyletiyor" diyerek "Bu iş tamam" dedi. Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulunan İnce, "Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı bu. Meydana gelenlerde Türk bayrağı yok diyor. Yalan söylüyor. Hepsinde vardı. Meydana gelenler HDP'liydi diyor. Nereden anladın, kavun mu kokluyorsun? MİT söylemiş. MİT'in görevi bu mu? MİT meğer Muharrem'i izleme teşkilatıymış" ifadelerini kullandı.

İnce'nin Üsküdar'da yaptığı konuşmadan öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Beykoz'dan gelirken çimen olduğu için otobüsümüz battı. Türkiye'yi batıranların yanında bir şey mi?

Sokaktaki umut bana şunu söyletiyor; bu iş tamam.

16 yılda milleti böldüler mi, iftira attılar mı, sahte belge düzenlediler mi? Müslümanlığa en büyük zararı bunlar verdi.

Yalova'da bir pazarcı abla bana telefon açtı. Bana söylediği şey şu; 'Telefonda konuşamam telefonlar dinleniyor' dedi. Gençlerini FETÖ benzeri yapılara teslim etmeyen bir Türkiye kuracağız.

Erdoğan'a evinin dibinden sesleniyorum. Sen çakma dünya liderisin. Ben ustayım diyorsun, bana da çırak diyorsun. Şu kadar yüreğin varsa televizyonda karşıma çık. Gel ekonomi tartışalım.

Deneme yanılma yöntemiyle terörle mücadele yapılmaz. Terörü siyasete alet ediyorsun. Ben bu işi çözeceğim. Yüreğimi koyarak çözeceğim.

SEN KİMSİN?

Bana Demirtaş'a gittin diyor. Ben birine gideceğim zaman sana mı soracağım. Sen kimsin?

55 milyar dolar cari açığımız var. 250 milyar dolar ithalatımız var. Gençlerin yüzde 20'si işsiz. Mutfaktaki enflasyon %30. Millet et yiyemiyor. Mercimek 6, nohut 8, kuru fasulye 10 lira. Millet kuru fasulye bile yiyemiyor. Meydanlarda bunların kafası basmaz diyor. Senin kafan basıyordu da ilkokul mezunu FETÖ seni nasıl kandırdı?

BAY BAY ERDOĞAN

Geçtiğimiz günlerde 'Bay Muharrem' diyeceği yerde 'Bay Erdoğan' dedi. Yetmez, 24 Haziran'da bay bay Erdoğan.

Bunların dönemine yolsuzluk var mı, yoksulluk var mı, yasaklar var mı, yalan var mı? Aha sana 'rabia' işte. 23 Haziran'da cumhuriyet tarihinin en büyük mitingini istiyorum.

MİT YANITI

Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı bu. Meydana gelenlerde Türk bayrağı yok diyor. Yalan söylüyor. Hepsinde vardı. Meydana gelenler HDP'liydi diyor. Nereden anladın, kavun mu kokluyorsun? MİT söylemiş. MİT'in görevi bu mu? MİT meğer Muharrem'i izleme teşkilatıymış. Allahın izni milletin isteğiyle iktidara geldiğimde general siyasilerin iftar sofralarında yalakalık yapmayacak. Danıştay üyeleri siyasi tweet atmayacak. MİT, kimsenin özel hayatına bakmayacak.Görevini yapacak. Miting alanında kim varsa sana ne? Bombalar patlıyor, insanlar ölüyor siz ona bakacaksınız. Eksik söylemiş MİT, meydanda çok sayıda AK Partili kardeşim de vardı.

Galatasaraylı, Fenerbahçeli, Beşiktaşlı yan yana. İşte biz bunu yapacağız. O mitinge formalarınızla gelmenizi istiyorum. Buradan başlayacağız.