Anasayfa ARŞİV Mükemmel organizasyon

Mükemmel organizasyon

Basketbol Federasyonunu geçen hafta düzenlediği All Star organizasyonundan dolayı kutlamak istiyorum. Gerçekten basketbolseverlerin harika bir Pazar günü geçirmelerini sağladılar. Abdi İpekçi spor salonu tıklım tıklım dolu idi. Demek ki bu işin tanıtımı ve bilet satışları çok güzel yapılmıştı. Salonda iğne atılsa yere düşmeyecek durumda idi. Bir All Star maçında salonun bu kadar dolu olması ve dışarıda da bir çok kişinin kalması basketbol adına çok sevindirici bir durum. Gösterinin başından sonuna kadar adeta hiç kimse sıkılmadı ve her aktiviteyi büyük bir heyecanla seyretti. Programda hiç boşluk verilmeden çok güzel bir akış sağlanmıştı. Gösteriler birbiri ardına geliyor ve salonu coşturuyordu. Gösterileri televizyondan canlı olarak yayınlayan NTV televizyonu da elde ettiği yüksek izlenme oranı ile bu işten karlı çıkanların başında geliyordu.


Gösteri 3’lük yarışmasıyla başladı. Finalde 17 puan toplamayı başaran Beykoz’lu Kenton Paulino 3 sayı yarışmasını kazanmasını bildi. Crazy Dunkers grubunun gösterileri mükemmeldi. Yaptıkları akrobatik smaçlarla salonu ayağa kaldırdılar. Eyal Horn’un muhteşem şovu ise izlenmeye değerdi. Kafasında basketbol topunu sektirerek yaptığı hareketler ve attığı basket büyük beğeni kazandı… Geçen senelere oranla çok daha güzel bir smaç yarışması izledik Eğer yarışmada Haislip te olsaydı daha da bi süper olurdu. Ancak bana göre birincilik Darüşşafaka’dan Sinan Can Gü-ler’in hakkı idi. Yaptığı smaç müthiş estetikti. Ancak ilksmacında başarılı olamadığı için birinciliği Mersin’den Erkan’a kaptırdı. Yetenek yarışmasında şampiyon beklendiği gibi Mithat Demirel oldu.


All-Star maçında Türkler Yabancılara karşı maç boyunca üstündü fakat son çeyrekte Yabancı Karması yerli Karmasını 114-109 yenmeyi başardı. Maçta Gerald Fitch’in yokluğu seyircileri üzdü fakat onun yokluğunu Solomon-Dobie ikilisi aratmadı. Semih maçta beklentilerin üstünde oynadı ve Yabancı pota altını domine etti. İbrahim ise turnike yani kolay sayıları tercih etti ve maçın en sko-reri oldu(22). Türkler garantili oyun oynayıp maç boyunca üstünlüğü korudu fakat sonlardaki Hais-lip’in bloklarını ve Slaughter’ın müthiş alley-ho-oplarını durduramayınca yenilgiye boyun eğdi. Zaten gösteri maçı olduğu için göze hoş gelen hareketler sürekli olarak yabancılar karmasından geldi.Ayrıca o gün o salonu dolduran seyirci de böyle hareketler görmek amacı ile oraya gelmişti.


Bunlara ek olarak geçen senenin en iyi dans grubu olan Orlando Magic kızları molalarda geceye renk kattı. Salonda ve ekran başında olanlara müthiş gösteriler sundular. Devre arasındaki Ceza konseri de hem seyircileri hem de oyuncuları coşuturmaya yetti. Gördüğünüz gibi gösteri başından sonuna kadar nefessiz izlendi ve bu sene salona gelenler memnun olarak evlerine geri döndüler. Basketbol Federasyonu böyle güzel bir gösteriyi kamuoyununun gündemine taşıyarak ve büyük bir başarı ile organize ederek çok büyük bir iş başarmıştır. Federasyonu diğer birçok icraatı için buradan çok eleştiriyorum ancak burada yiğidin hakkını yiğide vermek gerekir. Federasyon burada gösterdiği başarı ve özeni diğer icraatlarında da gösterirse doğru yolda ilerlemiş olacaktır.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,081AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Artvin’de Ensar Vakfı’nı protesto ettiği için yargılanan 12 kişi beraat etti

Dilan ŞahinbaşArtvin'de Ensar Vakfı'nın düzenlediği konferansı protesto...

Sabahattin Önkibar’a saldırı

Odatv yazarı Sabahattin Önkibar evinin önünde 3 kişilik grup tarafından saldırıya uğradı.

Öğrencileri darp eden okul müdürü görevden alındı

Çankırı’nın Yapraklı ilçesindeki bir ilkokulda İstiklal Marşı töreninde kürsüye çıkardığı öğrencilere şiddet...

Bursa’da işçileri taşıyan midibüs devrildi: Yaralılar var

Bursa'da, kontrolden çıkan servis midibüsü, refüjdeki direğe çarparak devrildi. Kazada, sürücünün de...

Halfeti’de gözaltına alınanların gözaltı süresi uzatıldı

Urfa Barosu İnsan Hakları Merkezi, Halfeti’de yaşanan çatışmanın ardından gözaltına alınan 20...

Tayland’da kimyasal madde taşıyan gemi yandı: 130 kişi hastanelik oldu

Tayland’ın Chonburi eyaletinde bulunan Bang Lamung bölgesindeki Laem Chabang limanında, kimyasal madde...

Genco Erkal: Hırsız, halkın verdiği mazbatayı seçilmiş başkanın elinden çalandır

Erdoğan'ın "Herhalde bu sandığın hakkını vereceğiz. İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız” sözlerine...

Elektronik YDS’de bilgisayarlar dondu

Türkiye’nin her yerinden adayların katılımıyla yüz tanıma sistemiyle katıldığı, İstanbul, Ankara ve...

Ankara’nın ilk çizgi roman festivali başladı

Ankara Comics and Art Festivali, başkentli çizgi roman tutkunlarına kapılarını açtı. 

Kedi Tombi’den sınıf arkadaşlarına veda

İzmir”de öğrencilerin sınıfta baktığı kedi Tombi, okulların tatile girmesinin ardından yurt dışına...

Sonraki haber