Murat Kekilli 'ölecek' ama sevgiden: Erdoğan gelmiş geçmiş en yetenekli insanlardan biri!
16.02.2015 10:56 ARŞİV

Şarkıcı Murat Kekilli, AKP yakınlığıyla bilinen gerici basının önderlerinden Yeni Akit'ten Hüseyin Kulaoğlu'na verdiği röportajda "Cumhurbaşkanı Erdoğan, bana göre II. Abdülhamit'ten sonra gelmiş geçmiş en yetenekli insanlardan birisidir" dedi.

Kekilli, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bugüne kadar medeniyetimizin başına gelmiş en nadir insanlardan birisidir. Dünyada Müslümanlardan sanatçı, sporcu, siyasetçi, doktor, mühendis olamayacağı konuşuluyordu ama Erdoğan bu algıyı yıktı. Tam tersine dünyadaki bütün Müslümanlara umut verdi. Bu adamdan korkan insanları anlayamıyorum” diye konuştu.

'ESKİ TÜRKİYE'DE CUMHURBAŞKANINA SÖVSELER BUNLARI İDAM EDERLERDİ'
"Mehmet Ali Alabora ve Levent Üzümcü gibi sanatçılar, Erdoğan hakkında hakarete hatta küfre varacak düzeyde sözler sarfediyor. Bunları nasıl yorumluyorsunuz?" sorusu üzerine " Erdoğan’a diktatör diyorlar. Ya, Erdoğan gerçekten diktatör olsa sen Erdoğan’a böyle sövebilir misin? Erdoğan ne yapmış ki diktatör olmuş. Müziğini mi engellemiş, programlarını mı engellemiş? Rahat rahat da şeytanı bile kıskandıracak şekilde Erdoğan’a sövüyorsun… Eski Türkiye’de Cumhurbaşkanına sövseler bunları idam ederlerdi" yanıtını verdi.

'OSMANLI DİRİLSİN, DÜNYA KURTULSUN'
"Osmanlı ruhu dirilirse dünya kurtulur" diyen Kekilli, sözlerini "Osmanlı yedi düveli rahatsız eden bir kelimedir. Çünkü hakkaniyetten, doğruluktan, dürüstlükten ve özgürlükten küresel güçler rahatsız olur. Emperyalistler rahatsız olur. Sömürücüler böyle bir şeye razı olmazlar" diye sürdürdü.