alpertasbeyoglu

Mustafa Çulcu başarılı

Şunu hepimizin kabul etmesi gerekiyor ki, liglerin çok kritik bir döneminde göreve getirilen, hakem yöneticiliğinde tecrübe noksanı olan Mustafa Çulcu ve onun Merkez Hakem Kurulu’nda yaptığı icraatlarla hakem atamalarında olumlu not alıyor. Her hafta aynı isimleri görev vererek tekelciliğe gidiyor ama netice itibarıyla müsabakalarda önemli bir rahatsızlığa izin vermeyen tayinlerin altına imza atıyor. Mustafa Çulcu ve ekibinin yarı yılda devraldığı bu zor görevde sınıfı geçmesine sadece iki hafta kaldı. Şimdi gelelim bu haftaki hakem atamalarına…. KAYSERİ-VESTEL MANİSA (Süleyman Abay):


Bu sezon görev aldığı maçlarda vasatın üstünde grafik çizdi. Bu maç Kayserispor adına üçüncülük, Vestel Manisaspor için prestij anlamı taşıyor. Deneyim kazandıkça performansı yükselecek Süleyman Abay’ın bir kez daha hatırlanılması olumlu. MALATYA-SAMSUN (Selçuk Dereli):


Kuşkusuz haftanın en önemli ve zor maçı. Kritik maçların hakemi Selçuk Dereli, UE-FA’da da kademe atlayarak moralini yükseltti. Geçen hafta Trabzonspor-Fenerbahçe maçını yöneten Dereli bu karşılaşmada da başarılı olur. En olgun dönemini yaşayan Selçuk Dereli sürekli aşama kaydederek kendini geliştiriyor. İsabetli bir tayin. ANKARASPOR-TRABZONSPOR (İsmet Arzuman):


Vestel Manisaspor-Samsunspor maçındaki kötü yönetimiyle uzun süre dinlendirilen, son haftalarda ikinci ligde görev verilen İsmet Arzuman sezon bitmeden önemli bir randevuda düdük çalacak. Geçmişten ders alan Arzu-man’ın eski formuna kavuşarak başarılı olacağını sanıyorum. Ç.RİZE-DENİZLİ (Cüneyt Çakır):


Merkez Hakem Kurulu’nun kurtarıcıları arasında yer alan Cüneyt Çakır yine zor bir maçta görev üstleniyor. Gerilimi yüksek müsabakalarda tansiyonu düşürmeyi beceren Çakır, bu maç için biçilmiş kaftan. D.BAKIR-G.BİRÜĞİ (Tolga Özkalfa):


Diyarbakırspor düştü gibi. Gençlerbirli-ği’nin gözü ise üçüncülükte. Tolga Özkalfa bu randevuyu rahatlıkla yönetir. Mustafa Çul-cu’nun Merkez Hakem Kurulu’nun başına geçmesiyle yıldızı parlayan Tolga Özkalfa süper ligin ağırlıklı hakemleri arasında yer almaya başladı. A.GÜCÜ-G.ANTEP (Hüseyin Göçek)


Hüseyin Göcek hakemliğe yatkın stiliyle daha fazla maçta görev almalıydı. Bu genç hakem çoğu zaman ihmale uğradı. Süratli ve çekişmeli geçecek bu maçta Hüseyin Göçek kendisinden beklenen performansı gösterecektir. KONYA-SİVAS (Hakan Özkan):


Hakan Özkan’ın babası Nevzat Özkan da dönemin başarılı hakemlerindendi. Ona Türkiye Birinci Ligi’ne çıkmak nasip olmadı, ama belki oğul Hakan Özkan’a şans gülebilir. Hakan Özkan’a böyle bir fırsat daha önceleri verilmeliydi. Özkan Konyaspor-Sivasspor maçından çok daha kritik olanlarını ikinci lig de defalarca yönetti. Başarılı olur. FENERBAHÇE-ERCİYES(Yu n us Yi id ı rı m):


Yunus Yıldırım yönettiği müsabakalarda sergilediği üst düzey performans ile kendisini kanıtladı. Sessiz maçta sadece Yıldırım’ın düdüğü duyulacak. Göğsünde FIFA kokartı taşıyan Yunus Yıldırım güvenilir bir hakem. Bu maçı rahatlıkla yönetir. Endişeye yer yok. BEŞİKTAŞ-G.SARAY (Fırat Aydın us):


Türkiye Kupası’nın finalinde İzmirli Bülent Demirlek’i görevlendiren Merkez Hakem Kurulu derbiyi de İstanbullu Fırat Aydınus’a vererek mahallinden hakem geleneğini sürdürdü. Bu maçın gidişatı Beşiktaş’ın Galatasaray’a nasıl baktığına bağlı.


Beşiktaş “Ben Fenerbahçe’yi yendim. Galatasaray’ı da mağlup ederim” derse Fırat Ay-dınus zorlanır. Aksi halde maçı alan da, veren de, yöneten de İnönü’den kol kola çıkarlar.

BİZİ TAKİP EDİN

359,912BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,086,790TakipçiTakip Et
7,820AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL