Nadir Sarıbacak'ın ödül konuşmasına sansür!
07.12.2015 09:34 KÜLTÜR SANAT

Sarmaşık filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanarak Altın Portakal’ın sahibi olan Nadir Sarıbacak'ın teşekkür konuşmasının bir kısmında salonun dışarından görüntüsü verildi.

A Haber’in canlı yayınladığı törende Nadir Sarıbacak, “Belki bir duble rakı ya da bir demlik çay. Muhabbet kurtaracak bizim dertlerimizi” ifadelerini kullandı. Bu sırada salonun dışarından görüntüsü verilmeye başlandı.

Hürriyet'ten Rıza Özel'in haberine göre; 52'nci Uluslararası Antalya Film Festivali'nde Sarmaşık filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülüne uzanan Nadir Sarıbacak'ın bir kısmı canlı yayına yansımayan ödül konuşmasında şu ifadeler yer aldı:

"Bir 60 saniyenizi alacağım. Tolga (Karaçelik) sağol böyle bir rolü bana teklif ettiğin için. Bütün ekibe, jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Sağolun. Çok kısa bir hasbihal etmek istiyorum. Çok kısa, 30 saniye. Memlekette ilgili dertlerim var. Bu filmden de hareketle çok güzel arkadaşlarım var. Farklı dinden, dilden, ırktan, meşrepten, mezhepten. Hepsini aşk derecesinde seviyorum. Bizi ancak kardeşlik ve muhabbetin kurtaracağına inanıyorum. Muhabbet gerçekten. Belki bir duble rakıyla ya da bir demlik çay. Sadece muhabbet etmek kurtaracak bizim dertlerimizi. Buna inanıyorum. Çünkü vücudun organları gibiyiz. Kulağın ağza, elin ayağa nasıl muhalif olmayacağına göre bizi kesildiği zaman bütün vücut acıyacağına göre kader bağımız var memlekette. Bütün kardeşlerimi seviyorum ve onların destlerimizi kurtaracağımıza inanıyorum. Her duygudan düşünceden, ortak birlik. Çok teşekkür ediyorum sağ olun."

Sarıbacak sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan da "MemIeketim benim güzeI memIeketim ve kardeşIerim bizi muhabbet kurtacak. VaIIa çok mutIuyum ne diyeyim." ifadelerini kullandı.

Sarıbacak’tan sonra ‘En İyi Yönetmen Ödülü’nü Sarmaşık filmiyle almak için sahneye gelen Tolga Karaçelik konuşmasına “Kötü bir şey söylemeyeceğim kesmenize gerek yok” diyerek başladı.

SİZ İÇERDEYSENİZ BİZ DE İÇERDEYİZ
En İyi Senaryo, Film ve Yönetmen ödüllerinin sahibi olan Tolga Karaçelik ödülünü, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Erdem Gül’e ithaf etti, şu ifadeleri kullandı: “Ben, o olmasaydı kendi odamda, kimsenin bilmediği öyküler yazmaya devam edecektim. Onun sayesinde oldu. Yanımda annem var, o beni sinema yapmaya itti.

Bu ödülü Can Dündar ve Erdem Gül’e armağan etmek istiyorum. Biz biliyoruz ki siz içeride olduğunuz sürece biz de içerideyiz. Biz burada olduğumuz sürece siz de buradasınız. Sizin gibi insanlar sayesinde umudum artıyor. Bu ödül sizin için.”