Anasayfa GÜNCEL Naz’ın dosyasında hukuk ilerlemiyor

Naz’ın dosyasında hukuk ilerlemiyor

Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili savcının “delil araştırmasına devam ediyoruz” açıklamasını davanın avukatı yalanladı. Avukat Kılıç “Taleplerimiz içinde sadece keşif ve olay yeri inceleme yapıldı fakat diğerleri şu ana kadar yerine getirilmedi” diyor

Dilan Esen

Giresun’un Eynesil ilçesinde geçen yıl 13 Nisan’da evinin önünde ölü bulunan Rabia Naz Vatan’ın, şüpheli ölümüyle alakalı hukuki süreç ilerlemiyor. Davanın avukatı savcının dosyayı ilerletmediğini söyledi. Avukat Emel Bodur Kılıç “DNA doku analizi yapılmasını talep ettik, bu da yapılmadı. Bizim beklentimiz dosyanın Adli Tıp İhtisas Kurulu’na gönderilmesi” dedi.

Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan yaptığı açıklamada, “Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili soruşturma halen Görele Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülmekte olup, olayın aydınlatılması ve delil araştırmasına devam edilmektedir” dedi. Dosyaya müdahil olduktan sonra talepleriyle birlikte küçük adımlar atıldığını söyleyen Avukat Emel Bodur Kılıç, “Yaklaşık 4 ay önce tüm talepleri ve detayları içeren 10 sayfalık bir dilekçe verdik. Taleplerimiz içinde sadece keşif ve olay yeri inceleme yapıldı fakat diğerleri şu ana kadar yerine getirilmedi. En önemlisi DNA doku analizi yapılmasını talep ettik, bu da yapılmadı. Bizim beklentimiz dosyanın Adli Tıp İhtisas Kurulu’na gönderilmesi” diye konuştu.

Polis delilleri kararttı

Tanıklardan bir tanesinin verdiği ifadeye göre, Rabia Naz’ın çantasının yerinin polis memuru tarafından değiştirildiğini belirten Kılıç, “Çocuğun bulunduğu andaki sırt üstü bir ayağı bir ayağının üzerinde bulunmuş olması, oradan atladığında hiçbir gürültünün çıkmamış olması, saçında toka olmasına rağmen bulunduğu yerde çocuğun tokasının olmaması, çocuğun çantasının saatlerce bulunmaması ve sonradan oraya getirilmiş olması… Bizim iddiamız sonradan getirildiği yönünde ve bu iddiamızı tanıklar doğruluyor. En önemlisiyse olay yeri incelemesi yapması gereken polisin işi gücü bırakıp, kapının önündeki çantayı alıp bir sandalyenin altına koyup sonra fotoğrafını çekmiş olması. Bu düpedüz delilleri değiştirme ve karartmadır” ifadesinde bulundu.

Polis savcıya soru sordurttu

Daha önce baba Şaban Vatan’ın ifade ettiği olayı hatırlatan Kılıç, “Bunu söylemekten hiçbir zaman çekinmeyeceğim, Ruhi isimli polis memuru, savcı hanıma eğilip ‘tanığa şu soruyu da sordurtalım savcı hanım’ diyebilecek kadar yetkisini aşmıştı. Ben de sinirlenip hâkim beye ‘Hâkim bey memur bey burada taraf mı, yoksa güvenliği mi sağlıyor’ diye çıkışmam da olmuştu” dedi.

Rabia Naz’ın ölümüyle Adli Tıp Kurumu yüksekten düşmeye bağlı bir ölüm gerçekleşmiş olabileceği kanaatine varıldığını ifade etti. Baba Şaban Vatan’ın Haccetepe Üniversitesi’nde yaptırmış olduğu Adli Tıp ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ali Rıza Tümer’in hazırladığı raporda ise ‘trafik kazasına bağlı çarpma sonucu meydana gelebilmiş olabileceği kanaati’nde deniyor.

SON HABERLER

Bakan Turhan: İstanbul Havalimanı’na taşınma 7 Nisan’da bitecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na taşınmayla ilgili...

Tiyatroevi’ni mülkiyet ilişkisinden kurmadık

CAN GÜNEŞ Semih Çelenk’in Michel Del Castillo’nun Gitar...

Kalben ve Nil Karaibrahimgil, Dorock XL konserlerini iptal etti

İstanbul Beşiktaş'taki Dorock XL Bar'da kadın müşterilerin özel güvenlikler tarafından darp edilmesi...

Rusya’dan ABD’nin ‘Golan Tepeleri’ açıklamasına tepki

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Golan Tepeleri'nde...

Hayalet uzuv olarak özgürlük

Özgürlük dediğiniz nedir ki? Bir uzuv. Ancak yitirdiğinizde eksikliğini hissedersiniz. Kimileri neyi...

ÖSYM’den YDS adaylarına saat uyarısı

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı'na (2019-YDS/1) gireceklerin, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına...

Şubat ayında kurulan şirket sayısı yüzde 19 azaldı

Türkiye genelinde Şubat ayında kapanan şirket sayısı bir önceki aya göre yüzde...

Mahsur kalan binler için çalışmalara devam

Afrika’nın güneydoğusunu vuran Idai Tropikal Kasırgası nedeniyle mahsur kalan binlerce kişiye ulaşmak...

‘Su stresi’ büyüyor!

Bugün Dünya Su Günü. Kuraklık ve susuzluğun tüm dünyada alarm vermeye başlamasıyla...

Çin’de kimya tesisi patlaması: Ölü sayısı 47’ye yükseldi

Çin'in Jiangsu eyaletindeki Yancheng kentinde bir kimya tesisinde meydana gelen patlamada ölü...