Netflix’te paketler ve fiyatlarla ilgili değişiklik planı
04.07.2018 12:38 TEKNOLOJİ

Sevilen dizi ve film platformu Netflix, paketleri arasına bir yenisini daha eklemeyi planlıyor. Ultra isimli planda HDR ve daha fazla ekrana izin veriliyor.

Her geçen gün gelişen ve değişen, dünyanın en büyük çevrimiçi dizi-film platformlarından Netflix, yepyeni ve daha pahalı bir planını teste başladı. 16.99 avroluk fiyatıyla eski planlardan hayli pahalı olan yeni paketin avantajı, 2 yerine aynı anda4 ekrana birden izin vermesi ve HDR’ı kullanması. Ultra paketinin çıkışıyla daha önceden 4 ekrana birden izin veren Premium (Özel) paketinin destek verdiği ekran sayısı 2’ye düşmüş oldu. Buna karşın kimi kullanıcılar Premium’un, paketler ekranında hala dört ekrana izin verdiğini söylüyor. Gerekli değişikliklerin ardından bu sayı ikiye düşecek.

NETFLİX: KULLANIMA AÇILMAYABİLİR

Netflix ise konuyla ilgili gönderdiği açıklamada söz konusu planın test aşamasında olduğunu ve daha sonra kullanıma açılmama ihtimalinin de olduğunu belirtti. Netflix'ten yapılan açıklamada "Netflix’te düzenli olarak yeni özellik ve uygulamaları test etmeyi sürdürüyoruz ve genelde bu testlerin gerçekleştirilme süreleri değişkenlik gösteriyor. Şu anda farklı fiyat aralıklarını ve özellikleri test ederek, kullanıcıların Netflix’e nasıl değer biçtiklerini daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Bu test herkese açık değil, ayrıca test içinde sunulan spesifik özellikleri daha sonra kullanıma açmama ihtimalimiz de mevcut." denildi.

netflix-te-paketler-ve-fiyatlar-degisiyor-482670-1.

Ultra paketi 55.99 TL’lik fiyata sahip. Şayet 4 ekrana ihtiyacınız varsa ve Ultra paketinin fiyatı yüksek geldiyse, düzeltme yapılmadan önce Premium’u dört ekran desteğiyle almak için son şansınız olabilir! (donanimgunlugu.com)