Nevşehir’deki bisiklet festivalinden ölüm haberi

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Nevşehir’de düzenlenen Kapadokya Bisiklet Festivali’nin son gününde, sporcu Mustafa Karslıoğlu, yokuştan hızlı inerken dengeyi kaybederek kaldırıma sürtüp uçtu ve sonrasında da ağaca çarpıp yaşamını yitirdi.

Nevşehir’in Uçhisar beldesinde cross-country eleme yarışı (XCE) ile başlayan festivalin son gününde 41 kilometrelik Gran Fondo Kapadokya Kısa Parkur yarışının startı Uçhisar beldesinden verildi. Yarışmacılar, Ürgüp ilçesinden geçerken, yarışlara ferdi olarak katılan Mustafa Karslıoğlu, polis incelemesine göre, İstiklal Caddesi Kantar mevkisinde yokuştan hızlı inerken bisiklet dengesini kaybederek kaldırıma sürtüp uçtu ve sonrasında da ağaca çarpıp kaza yerinde yaşamını yitirdi.


Talihsiz kaza nedeniyle yarışlara ara verilirken, diğer sporcular, ekip görevlileri ve izleyenler şok yaşadı. Karslıoğlu’nun cansız bedeni, Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, yarışlar daha sonra devam etti. Ancak herkesin çok üzgün olduğu görüldü.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da organize edilen ve 5 gün süren yarışlara 12 ülkeden ve Türkiye’den toplam 400’ün üzerinde bisikletçinin katıldığı, eleme usulüyle yapılan yarışlarda dünyaca ünlü bazı bisikletçilerin de pedal çevirdiği bildirildi.

(DHA)

BİZİ TAKİP EDİN

359,103BeğenilerBeğen
54,898TakipçiTakip Et
1,081,556TakipçiTakip Et
7,460AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL