Nihat Zeybekci: İzmir’i tanınmaz hale getireceğiz

AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İzmir'e ilişkin projelerini anlattı. Zeybekci, "9 aylık süreçte İzmir'i tanınmaz hale getireceğiz" dedi.

CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Zeybekci, partisinin İzmir’e dair bakışı ve seçilmesi halinde gereçekleştirmek istediği projelere dair açıklamalarda bulundu.

31 Mart seçimlerini kazanmaları durumunda ‘İzmir’i tanınmaz hale getireceklerini’ ifade eden Zeybekci, “Karaburun Bölgesi’nde 30 bin Ar-Ge çalışanın olduğu, bilim insanlarının akıl insanların dünya çapında bir merkez olduğu projemiz var. Doğanın içerisinde bir tarafında orman, bir tarafında deniz… Yüksek teknoloji alanı ve bilim merkezi….” ifadelerini kullandı.

“İzmir şu anda Türkiye’nin 3. büyük şehri… Kesinlikle 2. sırada olmalı. Ankara bürokrasi şehri, İzmir ekonomisi Ankara’yı geçmeli” diyen Zeybekçi, İzmir’e dünyanın en büyük arkeoloji müzesini yapacaklarını belirtti.

“Siyasete giriş sebebimiz, belediyecilik, tatandaşlarımıza hizmetkar olmak” diyen Zeybekci, “7 yıl Denizli’de Belediye Başkanlığı’nın ardından siyasete girdim. Şimdi ilk göz ağrımıza dönme zamanı.bİstanbul’dan İzmir’de doğru yönelenler, işlerinin sonlarına yaklaşmış olan ya da emekli olmuş olanlar. Ancak, İzmir’den de İstanbul’a göç söz konusu” dedi.

“İZMİR’E YENİ BİR ROL ÇİZMEMİZ LAZIM”

“İzmir’e bir rol çizmemiz lazım” diyen Zeybekci, şöyle konuştu:

“Şu an yaptığımız şey İzmir’i dinlemek, STK’larla, önde gelen akıllarla, gençler, pazar tezgahındaki balıkçılarla konuşarak İzmir’ bir rol biçmek istiyoruz. İzmir’in gelecekteki rolünü öyle bir planlamalısınız ki, bu gelecek nesillere bırakabileceğiniz bir rol olmalı. Şu anda bunu çalışıyoruz, İzmir’i konuşuyoruz, İzmir’i dinliyoruz.”

“İZMİR, SOL GÖRÜŞÜN HAKİM OLDUĞU BİR YER DEĞİL”

İzmir’in muhafazakar demokrat bir yapıda olduğunu iddia eden Zeybekçi, “İzmir sol görüşün hakim olduğu bir yer değil. İzmir, Aydın ve Muğla muhafazakar demokrat kentlerdir. İzmir’de seçim süreci için slogan olarak ‘Gönüller yapmaya geldik’ ifadesini belirledik. Iskaladığımız şeyleri anlatmak için geliyoruz. İzmir bir tercih noktasına geldi. Seçmenin kafasında siyaset değil İzmir olacak. İzmir’de yapının çok farklılaştığını, İzmirli sandığa giderken oyunu İzmir’e, oyunu kendine vereceğine inanıyorum. İzmir’de çok güçlü bir yapı var, bu yapıyı aşabilecek misiniz diye soranlar için bir örnek vereyim. 2002 yılında Denizli’de yüzde 23 oy aldık. Bir sonraki seçimlerde 3 Mart günü kampanyaya başladık. Kampanyanın başlangıcında elimize gelen araştırmalarda bizim adayımız yüzde 26 seviyelerindeydi. Ancak mart ayının sonundaki sonuçlarda sandıktan yüzde 51,5 ile çıktık” dedi.


BİZİ TAKİP EDİN

358,954BeğenilerBeğen
54,839TakipçiTakip Et
1,080,088TakipçiTakip Et
7,387AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL