alpertasbeyoglu

Nobre mi, Tümer mi?


Önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de bulunmayacak Daum, gitmezden önce rapor vermiş “Nobre ile devam etmeyin” diye. Alman hocayı istemeyen yönetim öngörüsünü benimseyip, Daum’un dediğini yapmış ve Brezilyalı golcü ile sözleşme yenilememiş, o da gidip Beşiktaş’la nikahlanmış. Böylelikle Türkiye Kupası’nı Fenerbahçe’nin elinden alan Karakartal bununla yetinmeyip, sarı-lacivertli takımın skorerini de kapmış. Sen misin bunu yapan? Sıra Fener’de. Misillemenin ta kendisi başlıyor. Tümer zaten aranıyor. Gece yarısı operasyonu ile sözleşme imzalanırken, Kanarya, Kupa ve Nobre yaralarını bir nebze olsun sarıyor. Gerçeği ifade etmek gerekir. Eğer Beşiktaş isteseydi Tümer’i, Fenerbahçe arzu etseydi Nob-re’yi bırakmazdı. Neyse gelelim 2 futbolcunun yeni takımlarına yapacağı katkıya… Nobre forma giydiği takımda bir sezon itibarıyla ortalama 20 gol atan dağıtıcı, yırtıcı ve hava toplarına hakim bir santra-for. Çok çalışkan, skora direkt etki yapan, hırslı, bireysellikten daha fazla takım oyununa yatkın kişiliği ile özellikle Türkiye liglerinin aranan kramponu. Yeni sezonda da Beşiktaş forması altında 20 civarında gol atacağını; ancak bir o kadar final pasını heder edeceğini, hücuma kalkıldığında oyuncu eksiltmede üst düzey beceri ser-gileyemeyeceğini de söylemeliyiz.


Gelelim Tümer’e… Yetenekli olduğu tartışılmaz. Forma giydiği maçlarda birine kızmadan asla hırslanmaz. İstikrardan yana hiç işi olmaz. Vitrin maçları için kesinlikle nazlanmaz, ama vasat takımlarla yapılan puan mücadelesinde onu tanıyan bulunmaz. Bir sezonda 3-5 gol, bir o kadar asist.


Bu arada keyfi varsa Ay-Yıldızlı forma. Tümer gibi futbolcu Fenerbahçe’de çok. O nedenle de sona eren sezonda 17. şampiyonluk gelemedi.


Daha şimdiden rahatsızlıklar başladı bile “Alex’le birlikte oynar mı” diye.. Anelka sarı-lacivertli takıma ne kadar faydalı oldu ise, Tümer de o denli yararlı olur? Beşiktaş önümüzdeki sezon kendisini uçuracak golcüyü buldu ama, Fenerbahçe kulübesinde oturacak problemli bir yedek transfer etti.

Önceki haberÜlker haketti
Sonraki haberBrezilya zorlanmaz

BİZİ TAKİP EDİN

359,938BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,086,886TakipçiTakip Et
7,854AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL