Nüfustan fazla seçmenin bulunduğu ilçe: Ulukışla!

AKP ve MHP’nin seçmen kaydırarak kazanma ihtimali az olan yerleri ele geçirmeye çalıştığına dair yeni iddialar gündeme geliyor. Niğde’nin Ulukışla ilçesinde kaydırma sonucunda seçmen sayısı nüfusu dahi geçti

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Ulukışla ilçesinde, 24 Haziran seçimlerinden bu yana seçmen sayısında 1700 kişilik bir artış olduğunu, 5 bin 800 nüfuslu ilçenin seçmen sayısının 5 bin 900 olduğunu açıkladı.

Yerel seçimler yaklaşırken AKP ve MHP’nin, kazanma ihtimali az olan yerlere çevre ilçelerden seçmen kaydırdığı iddiaları ardı ardına geliyor. Bunun son örneğini CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer açıkladı.

6 AYDA BİN 700 SEÇMEN!

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Gürer, “Ulukışla’da 24 Haziran seçimlerinden bu yana 1700 seçmen fazlalığı oluşmuş. Tabelasında 5 bin 800 yazılı ilçede seçmen sayısı 5 bin 900’a çıkmış. Burada AKP’li bir belediye başkanı görev yapıyor. Ben bu konuyu Meclis gündemine getirince, belediye başkanı Ulukışla’ya çok büyük bir ilgi olduğundan bahsetti” dedi. Gürer, “24 Haziran seçimlerinden bu yana 1700 seçmen hangi cazibeyle Ulukışla’ya geldi?” diye sordu.

“CHP’nin belediye başkanlığını kazanma ihtimali yüksek olan Çiftlik ilçesinde de benzer bir durum var” diyen Gürer, “24 Haziran seçimlerinden bu yana 1000’e yakın yeni seçmen gelmiş” ifadelerini de kullandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da çağrıda bulunan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “24 Haziran seçimlerinden bu yana 1700 seçmen Ulukışla’ya ne amaçla geldi? Burada CHP’nin seçimi kazanacağı yönünde kamuoyunda ciddi bir görüş hakim” diye konuştu.

***

Farkı kapatacak kaydırma

Seçmen kaydırma vakalarının bir diğeri ise Urfa’nın Halfeti ilçesinde yaşandı. Yeni Yaşam gazetesinin dün manşetine taşıdığı, Mezapotamya Ajansı’ndan Erdoğan Alayumat imzalı habere göre, Urfa’nın Halfeti ilçesine de 23 ilden 3 bin 187 seçmen kaydırıldı. Skandal, listelerin askıya çıkması ile ortaya çıktı. Kaydırılan seçmen sayısının son seçimlerde HDP’nin AKP’ye attığı oy farkının biraz üstünde olması dikkat çekti. Üsküdar seçmen askı listesine ulaşan CHP Gençlik Kolları yöneticisi Saffet Dağbakan da, sosyal medya hesabından Üsküdar AKP Meclis Üyesi üç kişinin evinden 122 seçmen çıktığını iddia etti. Dağbakan iddiasını paylaştığı apartman seçmen askı listesi görüntüleriyle destekledi.

BİZİ TAKİP EDİN

359,017BeğenilerBeğen
54,853TakipçiTakip Et
1,080,659TakipçiTakip Et
7,421AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL