Anasayfa GÜNCEL ÖDP Aydın: Türkiye'yi yeniden kuralım

ÖDP Aydın: Türkiye’yi yeniden kuralım

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Aydın İl Örgütü, bugün yaptığı basın açıklamasıyla "Kentlerimizi Kazanalım, Türkiye'yi Yeniden Kuralım" dedi.

BİRGÜN AYDIN

Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında konuşan ÖDP Efeler İlçe başkanı Seyit Pak, yerel seçimlerin adil olmayan, eşitsizliklerin iktidar lehine arttığı bir ortamda gerçekleştiğini belirterek,
“AKP Genel Başkanı Erdoğan, bakan ve milletvekillerinin 21-31 Mart günleri arasında makam araçlarını kullanamayacağı, açılış ve temel atma törenlerinin düzenlenemeyeceğine ilişkin seçim yasaklarından muaf kılındı.Ayrıca Erdoğan, seçim gününe kadar, “Cumhurbaşkanı’ sıfatıyla devletin tüm olanaklarını kullanarak seçim propagandası yapabilecek. Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Yasası’ndaki mevcut adaletsizlikleri de aşan bu büyük eşitsizlik, Erdoğan ve AKP dışındaki herkesin siyaset yapma hakkının resmen gasp edilmesi anlamına geliyor.” dedi.

“YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞINA İHTİYACIMIZ VAR”

Kentlerin eşitlikçi, özgürlükçü ve kamucu yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacı olduğunu kaydeden Pak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nefes aldığımız kentleri ve Türkiye’yi özgürlükçü, eşitlikçi, kamucu ve ekolojik bir siyasetle yeniden kurabiliriz.Mahallemizde, semtimizde, kentimizde halkın söz ve karar sahibi olduğu bir yerel demokrasiyi birlikte kurarak bunu başarabiliriz.Ulaşım, barınma ve iletişim başta olmak üzere kent hizmetlerini kamucu bir anlayışla yeniden düzenleyerek bunu başarabiliriz. Kentlerimizde paylaşım ve ortak kullanım alanlarını çoğaltan dayanışmacı anlayışı güçlendirerek bunu başarabiliriz.İnşaat yıkımına karşı, doğanın, suyun ve toprağın kıymetini bilen ekolojik bir anlayışla bunu başarabiliriz. Umutsuzluğu kıracak umudu, çözümsüzlüğü aşacak çözümü ve ülkemizi gömüldüğü karanlıktan çıkaracak ışığı bu devrimci siyaset anlayışını güçlendirerek birlikte ortaya çıkarabiliriz.”

“TÜRKİYE’Yİ YENİDEN KURALIM!”

“Özgürlük ve Dayanışma Partisi, yerel seçimlerde bu siyaset anlayışını ortaya koyarak mücadele edecek, AKP-MHP bloku karşısında seçimlerle sınırlı olmayacak Türkiye’nin yeniden kuruluş fikrini ve mücadelesini ülkenin her yerine taşıyacaktır,” diyen Pak sözlerini şöyle tamamladı:

“Adaletsizlikler, eşitsizlikler ve hukuksuzluklar içinde gidilen bu seçimde her şeye rağmen, AKP-MHP blokunun tüm toplumu boğmaya çalışan politikaları karşısında aktif bir tutum alarak mücadele edecektir. AKP-MHP blokuna Hayır demeye devam eden milyonlarla birlikte Hayır sesini güçlendirirken, milyonların özlediği özgürlükçü, eşitlikçi, bağımsız, demokratik, doğayla barışık bir ülke kurma mücadelesini sürdürecektir. Kentlerimizi Kazanalım! Türkiye’yi Yeniden Kuralım!”

- Reklam -

SON HABERLER

Bizim Özgen kazanır!

Yerel yöneticilerimizi seçeceğimiz 31 Mart’taki seçime 6 gün kaldı. Liderler alanlarda “kendi...

Marinaleda

Marinaleda, Ispanya’nın güneybatısında Akdeniz kıyısındaki Endülüs Özerk Bölgesi’nin başkenti Sevilla’ya bağlı bir...

İktidarın değil, halkın bekası için oy kullan

Pazar günü yerel seçim var. Halk yaşadığı kentin nasıl bir politika ve...

31 Mart’ta kim kime hesap kesecek?

AKP rejiminin Batı emperyalizmiyle çelişkisi büyük ölçüde S-400 krizinde düğümleniyor. Özellikle Avrupa,...

Muhalefete karşı medya

Ya da tersi; medyaya karşı muhalefet! Bu seçimde ilk...

Ağar’lar ve Başkaya’lar

Memleket ikinci sınıf bir korku filmi gibi, kötü karakterleri hiç yok olmuyor....

Yeni Zelandalı spikerler başını örterken

Yeni Zelanda’yı konuş konuş bitiremedik. Saldırının üzerine ayrıca, saldırıdan sonra Yeni Zelanda’nın...

Kütüphanecilik Haftamız kutlu olsun!

Bir önceki yıldı galiba, Kütüphanecilik Haftası için bir etkinliğe katılmıştık. Benim bildiğim,...

Seçim günü resmi tatil midir?

SORU: Ben bir otelde çalışıyorum, seçim günü de...

Denizli Acıpayam’da eğitime 2 gün ara verildi

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 20 Mart'ta meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından artçı...