ÖDP’den çağrı: İBB soygununun sorumluları hesap versin

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), sayıştay raporlarında ortaya çıkan yolsuzluklara karşı “İBB soygununun sorumluları hesap versin” diyerek 10 Kasım Cumartesi günü saat 14:00’de Saraçhabe İBB önüne çağrı yaptı.


“Sayıştay’ın 2017 denetim raporlarında başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ ve İETT olmak üzere bazı kamu kurumlarında usulsüzlük ve yolsuzlukların yapıldığı ortaya çıkmıştır. İBB, İSKİ ve İETT’de saptanan usulsüzlüklerin açıklanan tutarının 753 milyon TL olduğunu sayıştay raporlarına yansımıştır.

Rapora göre; ihalelerde kanuna aykırı davranılarak taşınmaz varlıklarımız AKP yandaşlarına peşkeş çekilmiştir, ruhsatsız İSPARK’ların sayısı artarak herhangi bir denetim mekanizmasına tabi tutulmamıştır, İBB’nin kar payları KİPTAŞ gibi özel şirketlere aktarılmıştır. İSKİ ve İETT kaynakları da açıkça yağmalanmaktadır.” diyen ÖDP’liler, “Belediyeler, sermayesi halkın vergilerinden oluşan kamusal hizmetle yükümlü kurumlardır. Yoksulluk artarken iktidar yandaşları ranttan beslenerek palazlanmalarını sürdürmektedir. Ortaya çıkan yolsuzluğun faturası ise yine halka ödetilmektedir. Sayıştay raporlarına açıkça yansıyan bu yolsuzlukların hesabı verilmelidir.” ifadelerine yer verdi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi üyeleri, iş bulamadığı için intihar eden gençlerin, geçinemediği için kendisini yakan işçilerin vergisiyle emeğiyle dönen bu kurumlarda saptanan yolsuzlukların hesabını sormak için 10 Kasım Cumartesi günü saat 14:00’de Saraçhane İBB önüne çağrı yaptı.

odp-den-cagri-ibb-soygununun-sorumlulari-hesap-versin-529197-1.

BİZİ TAKİP EDİN

359,126BeğenilerBeğen
54,886TakipçiTakip Et
1,081,631TakipçiTakip Et
7,472AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL