ÖDP Manisa: JES’lere izin vermeyeceğiz

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Manisa İl Örgütü, Manisa’nın Kula, Kırkağaç, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Ahmetli, Salihli, Demirci, Alaşehir, Köprübaşı ve Yunusemre ilçelerinin sınırları içinde bulunan 24 jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama ve işletme sahası için, 12 Şubat’ta Manisa’da yapılacak ihale öncesi bir açıklama yaptı.

ÖDP Manisa İl Örgütü, “Doğal felaketler kader değil, uygulanan yanlış politikaların sonucudur. Siyasi iktidara sesleniyoruz. Doğayı, yaşamı yok eden politika ve yatırımlardan vazgeçin” çağrısında bulundu.

Açıklamada ayrıca, “Siyasi iktidara ve Manisa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’na sesleniyoruz; Anayasa’nın 56. maddesi: “Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir.” hükmünü içermektedir. Santrallarla ekolojiyi ve canlı yaşamını yok etmenize sessiz kalmayacağız. Doğanın, suyun ve tüm canlıların hakları için mücadele etmeye, ekoloji mücadelesi vermeye kararlıyız” denildi.

BİZİ TAKİP EDİN

360,147BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,515TakipçiTakip Et
7,989AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL