Anasayfa ARŞİV Okur toplantılarımızdan gelen raporlar sürüyor!

Okur toplantılarımızdan gelen raporlar sürüyor!

Değerli okurlar, merhabalar. Hatırlayanlarınız vardır, geçen haftaki notlarımızda ele aldığımız illerin raporlarını olabildiğince ‘ham’ halleriyle vermiştik. Edirne raporu üzerinden de bu haftaki yazımızda gelen eleştiri ve öneriler üzerine konuşacağımızı belirtmiştik. Önce illerden gelen bilgileri sizlerle paylaşmayı sürdürelim…


ZONGULDAK: HALKIN ANLAYACAĞI DİL
“Güzel BirGün Dileklerimizle… Zonguldak’ta gazetenin okur grubu iletişiminden gelen öneri çerçevesinde eşzamanlı küresel buluşmamızı, berrak bir havada, enfes bir ortamda efil efil esen deniz kenarında gerçekleştirmenin mutluluğu ile sözlerime başlamak istiyorum. Buluşmaya katkı koyanların adları ise şöyledir: Turan Karagöz, Gürsel Albayrak, Bahattin Arı, Mehmet Uygur, Mustafa Akgün, Mazlum Tanrıverdi, Ramazan Yalçınkaya, Hamide Albayrak, İbrahim Bahtiyar, Hakan Küçük, Taci Yalçıner, Ali Topa-loğlu, Birgül Keser, Ufuk Dede, Koray Böcek, Na-fiye Topaloğlu, İshakTopaloğlu, Hatice Topaloğ-lu, Metin Altınkaya, Mehmet Makar, Arzu Elmacı, Sabahattin Keser…


Öneri ve eleştirilerimiz de şöyle; 1- BirGün vakfının kurulmasını destekliyoruz. Fakat vakıf konusunda bilgili.donanımlı bir arkadaş gazetede vakfın kurulmasının gazetemize getireceği yararlar üzerine bizleri aydınlatıcı bir yazı yazması, 2-Gazetemizin başlangıçtaki çıkış ilkelerinden olan BAĞIMSIZLIK ilkesini sürdürmeliyiz. 3-Yönü emek olan gazetemizin salt entelektüellerin, aydınların, yarı aydınların izlediği gazete değil işçilerinde anlayacağı bir dil kullanarak yayınını sürdürmesi, 4-Çok uzun olan yazılar genellikle okunmuyor, daha kısa ve öz yazılar yazılması, 5-İnsanların gündelik yaşamlarıyla ilgili yazı ve yorumlara ağırlık verilmesi, 6-Daha fazla yerel haber verilmesi, 7-Gazetenin yayına verilmesi geciktirilerek,güncel haberlerin zamanında verilmesi, 8-Profesyonelliğin sonuçlarının güncel şekilde verilmesi, yerellerdeki amatör spor haberlerini de değinilmesi, 9-Gazetemize yerel haberci bulunup yetiştirilmesi için arayışa girilmesi, 10-Gelirlerimizin artırılması için, büyük kentlerde de konser verilmesine, 11-Gazete-mizin sayfa sayısının artırılması ve geçmişte olduğu gibi haftada bir kez çocuk,gençlik ve sağlık sayfalarının verilmesi, 12-Gazetenin manşetinin, halkın o gün için beklentilerini dile getirecek şekilde seçilmesi, 13-Çekilen finansal sorunlar nedeniyle, gazeteyi ele geçirmeye çalışan gruplar varmış, kesinlikle buna izin verilmemesi, 14-İstanbul, Ankara, İzmir gibi kentlerde mil-letvekiliğine bağımsız adaylığını koyan sol adayların desteklenmesine karar vermişlerdir”


DİDİM’DE AZ AMA ÖZ KATILIMCI…
Bir süredir yazıştığımız sevgili okurumuz Meliha Cüvelek ilk toplantısını yapabildi. Sözü hemen kendisine veriyoruz: “Merhaba, sonunda başardık galiba. Üç beş kişi de olsak türkü diyenler yine de bir aradaydık. Aslında Didim’de BirGün okurlarının oldukça fazla olduğunu düşünüyorum, fakat daha önce programlanmış olan piknik için Kuşadası’ndaki Sevgi plajında bir araya geldiler. Ben de randevuma sadık kaldım; gelebilecek okurlar vardır diye. Çiğköfte ve çay ile sohbete başladık, gündem gazetenin daha iyi ayakta durabilmesi idi ama siyaset daha ağır bastı… ÖDP Genel Başkanı’nın adaylığı ve seçimlerdeki politikalarından söz ettik. Seçmen sayısının artması ve bunun da sandıklara yansımasından da bahsettik. Sohbet sırasında ben iki gazete aldığımı ve birini büroda ben ve arkadaşlar okuduğumuzu, diğerini de komşuma, akşam misafirliğe nereye gidiyorsak o eve, BirGün bırakıyorum dedim. Bir de kızımın bütün sınıf arkadaşları evimize BirGün gazetesi girdiğini ve hangi partiye oy vereceğimizi biliyor.”


BURSA PÜR DİKKAT, BİRGÜN OKUYOR…
Necla Türemen isimli okurumuz da Bursa notlarını bizlere iletti: “Daha önceden de belirttiğim gibi, Bursa buluşmasında 20 kişi, biri telefonla toplam 21 kişiydik. Kararlarımız da şöyle: 1) Maddi sıkıntından kurtulabilmek için önerilen vakıf kurma çalışması için; bu vakıf çalışmasının yasal prosedürde karşılaşılabilecek olumlu veya olumsuz yönlerini araştırıp bir değerlendirme raporu hazırlamak üzerine 3 arkadaşımız görev almıştır, bu arkadaşlarımız; Şenol Gül, Serpil Namalan, Uğur Kurt, 2) BirGün gazetesinden seçimlere yönelik beklentilerimiz: Türkiye genelinde siyasi yapıların seçim hatlarını belirten bir seçim sayfası, İllerde seçime giren partilerin ve bağımsız milletvekili adaylarına belirlenecek soruların sorularak röportaj yapılması. Bu röportajların bölge veya duruma göre iller düzeyinde olacak şekilde gazetemizde bir ek olarak tüm ülke çapında duyurulması. Katılımcılarımız da şöyle: Necla Türemen, Derya Şimşek, Nursel Subaşı, Sevgi Ay, Güler Yılmaz, Seyhan Yiğit, Gül Can, Neslihan Yücel, 9. Cengiz Yücel, Gürsel Bayraktar, Yurdagül Kırmızı, Cemal Akkurt, Ali Çiftçi, Çetin Erdolu, Uğur Kurt, Serpil Namalan, Çetin Alkan, Hüseyin Kopan, Sevgiye Özmen, Seval Aksakal, Şenol Gül (telefonla destek).

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

9,984AbonelerAbone
- Reklam -

SON HABERLER

İlhan Cihaner’i makamından zorla gözaltına aldırtan Osman Şanal’a FETÖ’den 11 yıl 3 ay hapis cezası

Dönemin Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılardan biri olan Osman Şanal'a FETÖ'den hapis cezası...

Erdoğan’dan ‘EYT’ cevabı: Erken emeklilik diye bir şey yok, istismar peşindeler

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)...

CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı’na 10 ay hapis cezası

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Spor Vakfına ait inşaatın yıkımı sırasında...

Ankara’da çocuk şenliği: “Her şey çok güzel olacak”

Ankara’da geleneksel hale gelen Mahalle Çocuk Şenliği’nin üçüncüsü, “Her Şey Çok Güzel...

Adıyaman’da 85 milyon yıllık deniz kestanesi fosili bulundu

Adıyaman'ın Gerger ilçesinde çobanlık yapan Turan Cingöz, hayvan otlattığı sırada şekilleri dikkatini...

Erdoğan’ın danışmanına danışman atandı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Prof. Dr. Seyit Sertçelik’e...

Wenger: Hangi görevde olursa olsun futbola döneceğim

Fransız teknik direktör Arsene Wenger, futbola yakın bir zaman içinde dönmek istemesine rağmen...

İmamoğlu FT’ye konuştu, CNN’e ‘CNN Türk’ü denetle’ çağrısı yaptı

"CNN Türk İstanbul seçimlerinde taraf tuttuğu için eleştiri dalgası altında" başlıklı haber...

Yerli otomobil projesi yılan hikayesine döndü: “47 milyon avroluk prototip nerede?”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Yerli...

Erdoğan: İstanbul seçimlerini inşallah hırsızlara bırakmayacağız

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Hacı Osman Torun Camii açılışına katıldı....

Sonraki haber