'Oluk oluk kan akıtacağım' diyenler dışarıda, 'Çocuklar ölmesin' diyen öğretmen içeride
21.04.2018 09:40 GÜNCEL

Diyarbakır'da, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan öğretmen Ayşe Çelik hakkında, kızının küçük olması nedeniyle verilen 6 aylık infaz erteleme süresi, bugün tamamlandı. Yaptığı 10 günlük infaz erteleme talebi reddedilen Çelik'e, Diyarbakır Adliyesi'ne gelişinde HDP milletvekilleri Feleknas Uca ve Ziya Pir ile CHP Milletvekili Zeynep Altıok da eşlik etti.

Telefonla katıldığı Beyaz Show'daki konuşmasında 'terör örgütü propagandası' yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan öğretmen Ayşe Çelik, açılan dava sonunda da 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çelik hakkında, kızının küçük olması nedeniyle daha önce verilen 6 aylık infaz erteleme süresi ise bugün tamamlandı. Çelik, avukatı Mahsuni Karaman ile birlikte Diyarbakır Adliyesi'ne geldi. HDP milletvekilleri Feleknas Uca ve Ziya Pir ile CHP Milletvekili Zeynek Altıok da Ayşe Çelik'e Diyarbakır Adliyesi'nde eşlik etti.

Ayşe Çelik'in bebeğiyle cezaevine girmesi sonrasında sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapılırken, Beyazıt Öztürk'e ise büyük tepki gösterildi. Beyazıt Öztürk konuya dair sessiz kaldı.

Ayşe Öğretmen'in cezaevine girmesinin ardından sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle: