Anasayfa SİYASET On beş yılın hesabı sandıkta sorulacak

On beş yılın hesabı sandıkta sorulacak

Muhalefetin kendi adı üzerinde birleşmesinin tabanın gönlünde gerçekleştiğini kaydeden Ünsal, CHP ve HDP tabanının yanı sıra yaşanan sıkıntılardan bıkmış AKP tabanındaki seçmenin de kendisine oy vereceğini söyledi. Ünsal Kentte 15 yılın yarattığı büyük bir hayal kırıklığı var. Adıyaman halkı, 15 yılın hesabını sandıkta soracak

KARDELEN KOCATÜRK

CHP ve HDP’nin de desteklediği Saadet Partisi (SP) Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ahmet Faruk Ünsal kazanacaklarından emin. Kendi adı üzerindeki birleşmenin tabanın gönlünde gerçekleştiğini kaydeden Ünsal, CHP ve HDP tabanının yanı sıra yaşanan sıkıntılardan bıkmış AKP tabanındaki seçmenin de kendisine oy vereceğini söyledi. Ünsal, bu durumdan dolayı farklı kesimlere ulaşmakta zorlanmadıklarını ifade etti.

Çalışmalarınız nasıl gidiyor?

17 yıldır tek başına ülke yönetiminde olan AKP, Adıyaman’ı da 15 yıldır yönetiyor. Hem siyasi iktidarın hem de bu iktidarın kentteki yönetiminden bıkmış, yorulmuş halkta büyük bir değişim umudu var. Yönetimlerin değişeceğine dair beklenti ile seçimlere yaklaşılıyor. Bundan dolayı da şahsıma karşı büyük bir ilgi ve saygı var. Bunun nedeni hem yönetenlerden halkın bıkmış durumda olması, hem de son yıllarda giderek daha da artan iktidarın kullandığı ayrıştırıcı ve nefret dili. Bu dil ve yaklaşım insanları ciddi olarak yormuş durumda. Saha da bu gidişin durdurulacağına olan büyük bir inanç söz konusu. Biz de bu havayı hissediyoruz ve seçim çalışmalarımızı bu doğrultuda, başarılı bir şekilde halkın yoğun ilgisi ile devam ediyor.

• CHP, HDP’den de destek alıyorsunuz. Bu iki partinin seçmenine ulaşabiliyor musunuz ?

Seçimlere partiler ayrı ayrı katılsaydı sonuç alamayacaktık. Bizim adaylığımız önemli bir alternatif oldu. Seçeneksizmiş gibi görünen AKP adayı karşısında halkın alternatif arayışının sonucu olarak adaylığım ortaya çıktı. Birleşme, tabanın gönlünde gerçekleşti. Taban öyle bir aday çıkartalım ki, hem AKP’nin tabanından oy alalım hem de CHP, HDP ve SP tabanı bu adaya baktığı zaman kendisinden bir parça görsün diye bir arayışa girdi. AKP tabanı da bıkkın, üzgün, mutsuz. Bütün bir kitle devlet gücünü kullanan iktidarın adayı karşısına, en güçlü adayla çıkmak için bastırıyordu. Ayrı ayrı adaylarla seçimlere girildiğinde bir sonuç vermeyeceğini gören muhalefet partileri ortak bir aday konusunda anlaştı. Doğrusu benim AKP karşısında yarışı kazanabilecek bir isim olduğu konusunda geniş bir mutabakat oluştu. Bu nedenle parti tabanlarına ulaşmakta zorluk çekmiyoruz.

• Adıyaman’da en büyük sorunun ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Adıyaman’da merkezi yönetimin uyguladığı büyük bir sıkıntı var. Bunun dışında da belediyenin yapmış olduğu faaliyetlerde sorunlar var. Bu seçimde yurttaşımız AKP’nin oylarını azaltıp, burada mahalle idarelerde bir görev değişikliği yapabilirse hükümete iyi bir mesaj vermiş olacak. Yönetime vereceği en iyi mesaj ise tütün. Tütün kenti Adıyaman’da üreticiler mağdur edildi, tütün yok edildi. Amerikan tütünü piyasaya gümrüksüz girerken, Adıyamanlı tütün üreticileri cezalandırılıyor.

Burası tarım bölgesi ve maalesef sulu tarım hala bu kentte mevcut değil. Burada kullanılan elektrik fiyatları çok yüksek bizde bu alanda daha ucuz olması için bu kente sulama barajı yapmayı hedefliyoruz. İdare bakımda alt yapı sorunu var. Çevre yoluna ihtiyaç var ve trafik sorunu mevcut. Maalesef alt geçitler ve kavşaklar yapılmadığı için çok büyük sorunlar yaşıyoruz. Katı atık arıtma tesisine ihtiyaç var. Kongre salonuna ve kent meydanımız yok. Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda kadınlarımızın kendi yaptıkları şeyleri satılmasını sağlamak ve emeklerinin karşılığını almaları bakımından kalıcı pazar projemizi yapmayı düşünüyoruz.

• Şansınızı nasıl görüyorsunuz?

Seçimler başa baş gidiyor. Ama biz alacağımızı düşüyoruz. Halk da biz de kazanacağımızdan eminiz. İnancımız yüksek. Kentte 15 yılın yarattığı büyük bir hayal kırıklığı var. Adıyaman halkı, 15 yılın hesabını sandıkta soracak. 31 Mart da bunun kanıtı olacaktır. Hep birlikte kazandığımızı göreceğiz.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,936AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Kayıp olarak aranan kişi yakılmış halde bulundu

İzmir'in Bayındır ilçesinde, 6 gün önce kendisinden haber alınamayan Ali Merter Girgin'in (28) yakılmış halde...

Ekrem İmamoğlu’ndan İBB önünde bildiri okuyan personelle ilgili açıklama: Benim hiç kimseye bir kinim yok

23 Haziran'da yapılan İstanbul seçiminde yeniden İBB Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçim...

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçilerinin son hakedişleri ödenmedi

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri 22 Haziran’da almaları gereken Mayıs ayı hak edişlerini...

“Halkı bilgilendirmek, bilinçlendirmek görevimizdir”

Aydın Karacasu Dereköy Mahallesi'nde jeotermale karşı bilgilendirme toplantısına katılan Aydın Tabip Odası...

Abbasağa Parkı’nı gökkuşağı renklerine boyayanlara faşist saldırı

Her yıl, sanatçı Kazım Koyuncu'nun ölüm yıl dönümünde gerçekleştirilen 'Kazım İsyandır' etkinliği...

İtalyan mafya lideri Morabito, Uruguay’da hapisten kaçtı

İtalyan mafya lideri Rocco Morabito, ülkesine iade edilmek üzereyken, Uruguay'a tutulduğu hapishaneden...

Nurettin Canikli’den Şaban Vatan hakkında suç duyurusu

Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde ölen ve ölümü aydınlatılmayan Rabia Naz'ın...

Çipras’tan Erdoğan’a yanıt: Uluslararası hukuk ve AB adına konuşuyorum

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Erdoğan'ın 'Kendine göre bir şeyler söyleyip duruyor' sözlerine...

Arzu Çerkezoğlu: Halkın iradesine saygı göstermeyenler kaybetti

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 23 Haziran seçimlerine ilişkin yazılı açıklama yayımlayarak...

Diyarbakır’da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Diyarbakır'da, borç- alacak nedeniyle husumetli iki grup arasında, iş merkezinde silahlı kavga çıktı....

Sonraki haber