Onur Behramoğlu ile 'Aşk, Sanat ve Yaratıcı Düşünce' atölyesi DasDas'ta
14.02.2018 14:11 KÜLTÜR SANAT
Şair-yazar Onur Behramoğlu Ataşehir DasDas’ta düzenleyeceği atölye 5 hafta sürecek

Şair ve yazar Onur Behramoğlu, İstanbul Ataşehir'de DasDas'da 5 hafta sürecek bir atölye ile katılımcılarla buluşacak.

Behramoğlu'nun 'aşk'ı şiir, müzik, sinema ve edebiyattan felsefe, tarih, fizik ve evrenbilime uzanarak anlatacağı atölye, 19 Şubat'ta başlayacak.

250 adet powerpoint slaytı, 50 kadar kısa film, müzikler, şiirler, resimler ve romanlardan, felsefe ve bilim metinlerinden parçalarla 26 Şubat, 05 Mart, 12 Mart ve 19 Mart tarihlerinde devam edecek etkinlik saat 19.00'da gerçekleşecek.

Detaylı bilgi için: [email protected]

***

Onur Behramoğlu

1975, İstanbul.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans, İşletme/Finans yükseklisans derecelerinin ardından Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler doktorasını sürdürmektedir.

Behramoğlu, özel sektörde yöneticilik-girişimcilik yaptı, sanat akademilerinde şiir ve edebiyat/özel okullarda ‘yaratıcı düşünce’ eğitimleri verdi, TBMM’de siyasi parti grup danışmanlığı/sinema ve tiyatroda sanat danışmanlığı görevleri üstlendi, edebiyat/sinema/ çocuk/politika/popüler kültür dergilerinde yazdı, çeşitli uluslararası şiir festivallerinin düzenleme komitelerinde bulundu, ‘Modern Türk ve Dünya Şiirinin Müzikli Tarihi’ başlıklı çalışmasını Uluslararası Müzik Festivali’nde sahneledi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Rengim Gökmen ile müzik ve şiiri buluşturan özel bir projede yer aldı. Rusya, İsrail, Almanya, Bulgaristan, Çin, Danimarka’da şiir festivallerine-edebiyat sempozyumlarına konuk olan şairin şiirleri İngilizce, Almanca, Rusça, İbranice, Azerice, Çince, İtalyanca, Dancaya çevrildi, ikinci şiir kitabı ‘Senden Öğrendiğim Şarkılar’ T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın TEDA projesi kapsamında Bulgaristan’da yayımlandı. Yön dergisi danışma kurulu üyesi, BirGün gazetesi yazarıdır.

Yapıtları:

Şiir: Asit ya da İksir, Yitik Ülke Yayınları, Eylül 2006,

Senden Öğrendiğim Şarkılar, Yitik Ülke Yayınları, Nisan 2013

Mektup: Yeniden Yaratılmanın Coşkusuyla (Ataol Behramoğlu-Nihat Behram / Mektuplar / 1967-1983), Tekin Yayınevi, Nisan 2015

Deneme: Zaten Herkes Bir Denizdir Doğuştan, Tekin Yayınevi, Kasım 2015,

Başkaldırıyorum Öyleyse Varız, Tekin Yayınevi, Ekim 2016

Şiir Çevirisi: Tanrı Belki Esirger Aşkı (Yehuda Amihay / Türkçesi: Onur Behramoğlu), Tekin Yayınevi, Mayıs 2016