alpertasbeyoglu

Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne vekaleten Rektör atandı

YÖK Genel Kurulu, ESOGÜ’de yaşanan silahlı saldırı olayını görüşmek üzere olağanüstü toplandı.

Toplantı sonrasında, dün rektörlük görevinden istifa eden Prof. Dr. Hasan Gönen’in istifası kabul edildi. YÖK Genel Kurulunca, ESOGÜ Rektörlüğüne Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Şenocak atandı. YÖK yetkilileri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü görevine özellikle bir hukukçu öğretim üyesini vekaleten atadıklarını belirtti.

Yükseköğretim Genel Kurulu tarafındani, “Menfur olay öncesi, saldırıyı gerçekleştiren şahısla ilgili Kurulumuza intikal eden şikayetler de, bu nedenle ilgili üniversite rektörlüğüne herhangi bir gecikmeye mahal bırakılmaksızın sevk edilmiş ve gereğinin yapılması istenmiştir.” açıklaması yapıldı.

yok-baskani-sarac-tan-osmangazi-universitesi-ndeki-saldiriya-iliskin-aciklama-450824-1.

YÖK BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Osmangazi Üniversitesi’nde 4 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


“Bu olayla alakalı başlatmış olduğumuz idari soruşturma en kısa sürede tamamlanacaktır.” diyen Saraç, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bu tür saldırıların akademik ortamlarda tekerrür etmemesi, üniversitelerimizin bilim, huzur ve güven mekanları olması için gerekli güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilmesi rektörlerimize tekrar hatırlatılacaktır. Osmangazi Üniversitemizin, bu travmaya sebep olan hadisenin etkisinden kurtulabilmesi için her türlü gayreti sarf edeceğiz. Üniversitelerimiz terör örgütleriyle mücadeleyi, terör örgütlerine sıfır toleransla ve mağduriyetlerin yaşanmaması için azami dikkatle sürdürmelidir. Bu bağlamda, üniversite rektörlerimizle bu toplantıdan çıkan sonuçlar paylaşılacaktır.”

BİZİ TAKİP EDİN

359,865BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,086,563TakipçiTakip Et
7,811AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL