ÖSYM, YKS sınav yerlerini açıkladı
20.06.2018 14:57 EĞİTİM
Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınav yerleri ÖSYM tarafından açıklandı

23-24 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan fakat erken seçim nedeniyle 30 Haziran 1 Temmuz tarihlerine ertelen, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın uzun zamandır açıklanmayan sınav yerleri açıklandı.

ÖSYM, 30 Haziran ve 1 Temmuz'da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı giriş belgelerini "https://ais.osym.gov.tr/" adresinden erişime açtığını resmi adresinden duyurdu.

Adaylar sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) 30 Haziran Cumartesi katılacak. Alan Yeterlilik Testi (AYT) 1 Temmuz Pazar günü sabah, Yabancı Dil Testi (YDT) ise 1 Temmuz Pazar günü öğleden sonra düzenlenecek.

Sınava gelirken gerekli belgeler


Adaylar, 2018 YKS’ye gelirken yanlarında ilgili oturuma ait sınava giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerini bulundurmak zorundadırlar. Adaylar, yanlarında bu iki belge olmadan sınava kesinlikle alınmayacak. Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Bunların dışında;

Sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler, sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.