Otobüste yolculardan mazot parası istediler: Mahkemede alırsınız…

İzmir-Ankara arasında sefer yapan Nilüfer isimli firmaya ait yolcu otobüsü biletli yolcularını İzmir Otogarı’ndan alarak, varış noktası olan Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne (AŞTİ) gidiş için yola çıktı. Otobüsün mazotu, yolda bir müddet sonra bitti.

İHA’nın haberine göre; otobüs şoförü, mazotun bitmesiyle aracını güvenli bir yere çekti. Yolcular ne olduğunu anlamaya çalıştı ve bir müddet sonra, otobüs şoförü aracın mazotunun bittiğini ifade ederek yolculara yardım için bekleyeceklerini iletti.

İlk dakikalarda bekleyen yolcular, daha sonra havanın da sıcak olması nedeniyle gerildi. İddialara göre ise kaptan ve diğer görevlilerin üzerinde mazot alacak para bulunmuyordu.

Bu nedenle otobüste sinirler gerildi. Olaya ilişkin bir görüntü ise sosyal medya hesabından paylaşıldı. Görüntülerde bir yolcunun görevliye, “Ben size işiniz görülsün diye 250 liralık mazot alacağım; siz bana; ‘Mahkemeye verin paranızı alırsınız’ diyorsunuz” demesi dikkat çekti.

3 saat boyunca beklemeye devam eden yolcular adeta çileden çıktı. Yurttaşlar, görevlilere neden önlem alınmadığını sorarak şikayette bulunacaklarını dile getirdi.


BİZİ TAKİP EDİN

359,010BeğenilerBeğen
54,851TakipçiTakip Et
1,080,744TakipçiTakip Et
7,430AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL