Öykü için mücadele sürüyor

Lösemi hastası olan 3,5 yaşındaki Öykü Arin için birçok ilde başlatılan ilik bağışı kampanyasına Balıkesir’in Erdek ilçesinden de destek geldi. Önceki gün, Cumhuriyet alanında, “Sen de gel umudum ol” projesi kapsamında yurttaşlardan kan ve kök hücre bağışı toplandı. Gün boyu süren kampanyada minik Öykü için 66 kişi kök hücre, 67 kişi de kan vermek için başvuru yaptı. Kampanyaya sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra siyasi partililerin temsilcileri de destek verdi.

Almanya seferber oldu

Almanya’da, Düsseldorf Heinrich Heine Üniversite Kliniği himayesinde acil kök hücre bekleyen hastalar için; Frankfurt, Bad Homburg ve Wetzlar’da yeni kampanyalar düzenlenmeye devam ediyor.

Geçen Cuma günü Frankfurt Alevi Kültür Merkezi’nde; cumartesi günü ise Bad Homburg Karadenizliler Derneği’nde kan ve kök hücre bağışı toplandı.

Almanya’da Öykü ve diğer bağış bekleyen hastalar için kampanyalar 24 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

9 Şubat Cumartesi günü Frankfurt Kültür ve Eğitim Derneği’nde, 10 Şubat Pazar günü DİDF Gençlik Derneği ve Göçmen Kadınlar Birliği’nde, son olarak da 24 Şubat Pazar günü Wetzler Alevi Kültür Merkezi’nde kan ve kök hücre bağışı için kampanya düzenlenecek.

BİZİ TAKİP EDİN

360,147BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,515TakipçiTakip Et
7,994AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL