Oyuncu Barış Atay nezarete alındı

HABER MERKEZİ

Oyuncu Barış Atay, Çağlayan Adliyesi’nde DHKC’liler tarafından rehin alındıktan sonra çıkan çatışmada yaşamını yitiren Savcı Mehmet Selim Kiraz hakkında sosyal medya sitesi Twitter’dan yazığı bir mesaj nedeniyle ifadeye gittiği karakolda başka bir soruşturmadan bugün nezarete alındı.

Durumu sosyal medya hesabından duyuran Atay, Twitter hesabında yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bir dosya için ifadeye geliyorum, başka bir dosyadan ifade vermediğim için yakalama kararıyla nezarete alıyorlar. Bu ülke bir harika dostum!”

Hukuk tıkır tıkır işlesin

İfade işlemlerinin ardından BirGün’e konuşan Barış Atay, “Savcı Mehmet Selim Kiraz’la ilgili attığım bir tweetten ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla ifadeye çağırıldım. İfadeyi vermeye gittiğimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e hakaret ettiğim öne sürülerek açılan soruşturma kapsamında ifade vermediğim için nezarete alındım. “Polislerin çalınan oyları savunmaya çalışan halka saldırması, senin kaybetmiş korkak bir faşist olduğun gerçeğini değiştirmiyor” dediğim için Gökçek’e hakaretten ifade verdim. Aman tıkır tıkır işleyen hukuk sistemi sekteye uğramasın!” dedi.

BİZİ TAKİP EDİN

360,020BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,610TakipçiTakip Et
7,927AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL