Ozbi'den Ali İsmail Korkmaz için şarkı: "Haykırır aşk diye!"
25.02.2018 13:00 KÜLTÜR SANAT
2014 sonunda çıkardığı ‘’Halk Edebiyatı’’ Albümünde Ali İsmail’i düşünerek yazdığı ‘’ Ölüm ‘’ İsimli şarkısı ile ‘’ Mugusa Limanı ‘’ isimli bilindik türkümüzün birleşiminden doğan ‘’ Uyan Ali’m ’’ yeni ve özgün bir cover gibi…

Gezi Direnişi'nde 'Asi' isimli şarkıyla da büyük beğeni toplayan başarılı rap sanatçısı Ozbi, Gezi Direnişi'nde faşistler tarafından 19 yaşında darp edilerek katledilen Ali İsmail Korkmaz için bir şarkı yayımladı.

"Uyan Ali'm" isimli halk türküsünün nakaratının yer aldığı ve aynı ismi taşıyan şarkının kalan sözleri başarılı vokal ve söz yazma tekniğiyle bilinen Ozbi tarafından yazılırken, müzikte de yine Ozbi'nin imzası var.

24 Şubat gecesi yayımlanan şarkının videosu kısa sürede çok sayıda izlenmeye sahip oldu.

Kendi mahallesi Nurtepe Pazar yerinde video ve ses kaydı yapılan bu performans Gülce Duru ile beraber yaptığı Rakılı Live Serisi gibi Uyan Ali’m sonrasında, Rant Hilafeti isimli şarkısının da çıkacağı bir canlı performans serisi olacak.

Video çekimlerini Tugay Yıldırım ile birlikte tamamlayan Ozbi’ye, Elektrik Gitar’da Cihan Tanrıverdi, Akustik Gitar’da Veysel Çolak, Bas’da Olcay Bozkurt eşlik ediyor. Bütün Sound’un Ozbi tarafından bilgisayar üzerinde dizayn edildiği bu performans ve diğerleri /ozbimusic Youtube kanalında ve dijital platformlarda yerini aldı.