Ozbi ve Melek Mosso'dan yeni düet: 'Hadi Gittik'
19.06.2018 12:58 KÜLTÜR SANAT

Kendi besteleri ve yorumladığı cover şarkılarla dijital mecralar ve canlı performans mekanlarında hatrı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip olan Melek Mosso ile Gezi Direnişi sırasında yayımladığı "Asi" isimli şarkısıyla direnişin simgeleşen isimlerinden biri olan Ozbi ortaklığındaki "Hadi Gittik" 14 Haziran tarihinde dinleyiciyle buluştu. Şarkı Youtube üzerinden yayında.

MELEK MOSSO KİMDİR?

İlk bestesini 7 yaşında yapan Mosso, orta okul yılarında Denizli Belediye Konservatuvarı’nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri aldı. Korist ve solist olarak devam ettirdiği müzik çalışmalarını, Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde okurken önce keman, sonra yan flüt çalarak sürdürdü. Okulun klasik müzik orkestrası ve çok sesli korosuyla etkinliklerde ve festivallerde sahne aldı.

Üniversitede müzik öğretmenliği bölümünde okurken İzmir, Aydın, Denizli başta olmak üzere çeşitli il ve etkinliklerde sahne almaya devam etti. Bu dönemde söz ve bestelerin yanı sıra kısa öykü, şiir ve deneme türlerinde de yazılar kaleme aldı.

İstanbul’un çeşitli mekanlarında yaptığı programlarla da kendi dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı. Piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek konservatuvara öğrenci yetiştirdi.

Bir dönem vapurda ve sokakta şarkı da söyleyen Mosso, “Zbam The Band” isimli grupla caz ve swing türlerinde müzik yapmaya ve sahnelerde yer almaya devam etti.

OZBİ KİMDİR?

Rap müziğini yaşam felsefesi olarak benimseyen şarkıcı Onur Dursun, 1986 yılında İstanbul da dünyaya gözlerini açmıştır.

2012 yılında tesadüf eseri Craft Oyunculuk Atölyesi ile tanışan genç sanatçı, burada 2 yıl boyunca oyunculuk eğitimi aldı ve birkaç oyunda da oynadı. Bunlar ona asıl ününü kazandıran Halk Edebiyatı müziği fikrini gerçekleştirmesi için imkan sağladı. Gezi parkı olaylarında çıkardığı Asi isimli parça ile kamuoyunun beğenisini topladı.