Özgür Nakış işçilerinden eylem

Günlük 12 saatlik mesaisiz çalışmaya zam istedikleri ve sendikalı oldukları için işlerinden çıkartılan işçiler Özgür Nakış Tekstil’inin önünde basın açıklaması düzenledi.

Deriteks Sendikası, sendikalı oldukları gerekçesiyle işlerinden çıkartılan işçiler için Özgür Nakış’ın önünde basın açıklaması düzenledi.

Özgül Nakış’da yaşanan sorunların bizzat muhatabı olduklarını belirten Deriteks Sendikası açıklamasında, “Başta tüm işçilerin özelde deri ve tekstil işçilerinin ve nakış işçilerinin yıllardır tekrar eden sorunlarının ekonomik taleplerinin, iş yerinde yaşanan birçok sorun bireysel çırpınışlarla değil sendikalı, örgütlü mücadele ile çözüleceği görülmelidir. Tüm nakış işçileri sendikaları Deriteks’te örgütlenmeli daha fazla geç kalmamalıdır. Deriteks senin örgütlü gücün ortak sesindir.” İfadelerini kullandı.

Özgür Nakış’ın önünde düzenlenen basın açıklamasına Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Bahçelievler üyeleri de destek verdi.

Ne olmuştu:

İstanbul Bahçelievler’de Özgül Nakış’ta 12 saat çalışan ve ücretlerine zam isteyen nakış işçileri, patronun asgari ücrete yapılan zammın yarısını teklif etmesi üzerine işçiler düşük zam dayatmasına ve fazla mesai ücretlerinin ödenmemesine karşı iş bırakmıştı.

İşveren ise işçileri işten çıkararak yanıt vermişti.

BİZİ TAKİP EDİN

360,150BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,417TakipçiTakip Et
7,987AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL