Pamukkale'de teknoloji bağımlığına karşı yürüyüş
13.03.2018 21:01 GÜNCEL

Mavi Balina oyunu oynayan çocukların intihar etmesine dikkat çekmek için Pamukkale Kaymakamlığı tarafından bilgisayar ve cep telefonu bağımlılığına karşı 'Pamukkale Nomofobi Günü' düzenlendi.

Özellikle cep telefonu ve bilgisayar bağımlılığına karşı düzenlendiği belirtilen etkinlikte öğrenciler, teknoloji bağımlılığının zararlarını anlatan mesajlar verdi.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Pamukkale'de, 'Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Projesi' kapsamında 'Pamukkale Nomofobi Günü' düzenledi. Nomofobi Günü kapsamında yürüyüş yapıldı. Yürüyüşte öğrenciler, cep telefonu ve bilgisayar bağımlılığına dikkat çekmek için üzerlerine telefon ve bilgisayar maketleri giydi. Bağımlılığı anlatmak için de kendilerini birbirlerine zincirle bağladı. Çocuklar teknoloji bağımlılığının zararlarını anlatmaya çalıştı. Bazı öğrencilerd e müzik aletleri ve spor malzemeleriyle yürüyerek teknoloji yerine spor yada müziği seçmeleri mesajını verdi. Yürüyüş sırasında teknolojik cihaz kullanılmaması tavsiye edildi. Ancak etkinliği izleyen vatandaşların çoğu, cep telefonuyla görüntü ve fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarında paylaştı.