Pendik'te feribot kazası
15.05.2018 15:23 GÜNCEL
Pendik İDO İskelesinde bir feribotun kıyıya yanaşması sırasında bir kaza meydana geldi. Kazayla ilgili İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) yaptığı açıklamada, "14.00 Yalova-Pendik seferini yapan Fatih Sultan Mehmet-1 isimli İDO ferrycat tipi gemi, saat 14.50'de Pendik İskelesi'ne yanaşmaya çalıştığı sırada iskeleye sert bir şekilde yaslanmıştır. Yaslanmanın etkisi ile ayakta bulunan yolcularımızdan ilk belirlemelere göre 6 kişi yaralanmıştır" denildi

Pendik İDO İskelesinde bir feribotun kıyıya yanaşması sırasında kaza meydana geldi.

Yalova'dan Pendik'e gelen "Fatih Sultan Mehmet 1" feribotu saat 14.45 sıralarında yanaştığı sırada teknik arıza nedeniyme iskeleye çarptı. Kazada 10 yolcu hafif yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Bazı yaralılar ambulansla hastaneye kaldırılırken bazılarına da olay yerinde müdahale edildi.

pendik-te-feribot-kazasi-463902-1.

İDO'DAN AÇIKLAMA: İLK BELİRLEMELERE GÖRE 6 KİŞİ YARALANDI

Pendik İDO İskelesinde bir feribotun kıyıya yanaşması sırasında meydana gelen kazayla ilgili İDO yeni bir açıklama yaptı.

Yazılı açıklamada şöyle denildi:

"14.00 Yalova-Pendik seferini yapan Fatih Sultan Mehmet-1 isimli İDO ferrycat tipi gemi, saat 14.50'de Pendik İskelesi'ne yanaşmaya çalıştığı sırada iskeleye sert bir şekilde yaslanmıştır. Yaslanmanın etkisi ile ayakta bulunan yolcularımızdan ilk belirlemelere göre 6 kişi yaralanmıştır. İDO yetkilileri kazanın ilk anlarından itibaren sağlık görevlileri ile irtibata geçmiştir. Yaralanan yolcularımıza her türlü destek verilmekte olup tedavi süreçleri yakından takip edilmektedir. İDO ailesi olarak hepimizi üzen bu talihsiz kazada yaralanan yolcularımıza acil şifalar diliyoruz."