Anasayfa YAŞAM Portakal orada kal !

Portakal orada kal !

Meydanlarda yuhalatılacak medya patronu kalmadı. Manşetlerle savaşarak bugüne kadar gelen yüce iktidarımıza yuhalatılacak medya figürü lazım. Popüler olmalı bu figür. Şöyle yuhalatıldığına değmeli. Herkes tanımalı, herkes bilmeli. En azından geçmişte kalabalıklara doğru ‘ey Aydın Doğan sen kimsin be!’ dendiğinde oluşan Meksika dalgası etkisini yaratmalı.


Yaratmalı ki o kalabalıklar, safları sıklaştırsın, diş bilesin, kılıç kuşansın, seçime değil sefere gidiliyor algısıyla görevden kaçmasın, yüce iktidarın arkasında dimdik dursun. Yoksa heyecanı sönmüş, düşman belletilecek kimsesi kalmamış kitleler, maazallah karnının açlığını düşünmeye başlar. O kitleler homurdanmaya başlayacaksa, içinde yaşadığı çaresizliğin müsebbibine değil, her melanetin sorumlusu belletilecek, ‘hain’ diye damgalanacak birilerine homurdanmalı!

Halkın bir kesimini diğer kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alanen tahrik etmek suçtur elbet. Peki ya millete sürekli kin ve düşmalık güdeceği yeni hedefler göstermek?

Yarın tüm hakkı yenenler, aslında uyarılarında haklı olduğu anlaşılacak olanlar, bedel ödemeyi göze alıp dürütçe ve cesurca doğruları haykıranlar ve hatta yalnızca mırıldananlar dahi çıkıp bu millete ‘’neden benim arkamda durmadınız? Neden bana yapılan haksızlığa göz yumdunuz? Hatta neden haksızlığı yapanlara alkış tuttunuz?’’ diye sorarsa millet ne yanıt verecek?

Ben size yanıtı şimdiden söyleyeyim: ‘’Siz kimdiniz? Sizi anımsayamadık’’ diyecek bu millet, unutacak ki yoluna devam edecek. O gün geldiğinde bazı hokkabazlar, bu kez gücün yeni sahibine yaranmak için, geçmişte yaptıklarının, söylediklerinin unutulmuş olacağını bilmenin rahatlığıyla bin bir takla atacak, kendini yeniden parlatmayı deneyecek. Bugün 9 yaşına giren çocuklar, henüz babalarının yediği portakalda vitaminken Fatih Portakal’ın televizyon kariyerine dolaylı da olsa sihirli bir dokunuşla etki ettim sanırım.

Fox’ta sunduğum Çalar Saat’i, ben Kanal D sabah haberlerine transfer olup giderken, Fatih Portakal’a verdiler. Bir süre kendisiyle aynı saatlerde farklı ekranlarda centilmence rekabet de ettik. Portakal, daha sonra Çalar Saat’i İsmail Küçükkaya’ya devredip Fox Ana Haber’i sunmaya başladı ve yıllar içinde ülkemiz medyasının bugün sürüklendiği tek sesli, vasat, çorak iklimde son Mohikan gibi öylece kalakaldı. Doğruya doğru, başını derde sokmamak için kırk dengeyi gözetip bir konuştu, hatta sırf bu sebeple ekranda zaman zaman şaşırıp konuşamadığı da oldu ama Portakal, bugün muhalefetin tamamen sindirildiği ortamda en popüler muhalif figür olarak ortada kaldı. Patron Murdoch’un yuhalatılması meydanlarda bir Portakal etkisi yaratmaz elbet.

Hatta Murdoch’u, Murdoch’un Türkiye’de yayıncılık işine girmesine aracılık eden Akp’li isimleri, 24 Haziran gecesi ‘adam kazandı’ mesajını ekranlardan bizlere duyuran ve o gün bugündür etliye sütlüye pek karışmayan mavi huylu İsmail’i yuhalatmak abesle iştigal olur.

Dolayısıyla şimdi linç korosunun hedefinde Portakal var. Ancak Portakal’ı yuhalamak için hazır bekleyen, O’nun haber sunamaz hale geleceği günü hatta ‘tam bağımsız ve tarafsız yargımız’ tarafından yargılanacağı günü görmek için heyecanlanan milletimiz şunu bilse iyi olur: Portakal, 5 yıl sonra baba ocağına döner, zeytin bahçesinde sevgili eşi Armağan’a ‘ben elimden geleni yapmıştım o zamanlar’ diye gururla eski günleri anlatır, bir şarap açarlar belki ya da çay demler, huzurla gün batımını izlerler. Peki sen 5 yıl sonra ne yapacaksın aziz milletim?

5 yıl sonra nerede ve ne yapıyor olacaksın? Çocuklarına bugünleri nasıl anlatacaksın?


BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,520AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Aydın’da iş cinayeti: Yurt inşaatından düşen işçi hayatını kaybetti

Adnan Menderes Üniversitesi Kampüsü'nde yapımı süren yurt inşaatında iş cinayeti yaşandı.

Düzce’deki sel felaketinde kaybolan bir çocuğun cansız bedeni bulundu

Su baskını ve toprak kayması yaşanan Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu köyünde...

Akademisyen Ceren Damar’ın katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet istemi

Akademisyen Ceren Damar Şenel'i öldüren Hasan İsmail H. hakkında iddianame hazırlandı. Savcılık...

Tuğba Toptaş Avrupa 3.’sü oldu

Karslı atlet Tuğba Toptaş, İsveç Boras’ta yapılan 25. Avrupa Atletizm U20...

Marmaris’te misinaya dolanan caretta caretta kurtarıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, misinalara dolandığı için yüzemeyen caretta caretta, yurttaşlar tarafından kurtarılıp,...

Hindistan’ın geçen hafta son anda ertelenen Ay görevi başlatıldı

Hindistan Uzay Araştırma Örgütü (ISRO), geçtiğimiz hafta başında teknik aksaklık nedeniyle fırlatmaya...

İstanbul’da, tarihin en büyük sahte dolar operasyonu: 271 milyon dolar ele geçirildi

İstanbul Esenyurt’ta bir matbaaya düzenlenen operasyonda, Kurban Bayramı öncesi piyasaya sürülmek üzere...

Odunpazarı’nda ‘Akşamlar Birlikte Güzel’ etkinliği

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, mahallelerde etkinlikleri artırmak ve mahallelere canlılık kazandırmak için Akşamlar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde 13 kişi hastaneye kaldırıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kalibrasyon merkezinde, içinde cıva bulunan cam fanusun yere düşmesi...

Binali Yıldırım: Hangi konumda olursak olalım İzmir bizim kalbimizdedir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iki kez kaybeden AKP İzmir Milletvekili Binali...

Sonraki haber