Anasayfa EĞİTİM Rektör atamaları yine şaşırtmadı

Rektör atamaları yine şaşırtmadı

Barış akademisyeninin memurluktan men edilmesini talep eden dilekçeyi YÖK’e göndermesi gerekirken MEB’e gönderen Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar’ın görev süresi uzatıldı. 2016-2018 yıllarında Başbakan Başmüşaviri olan Ali Osman Öztürk de Hitit Üniversitesi’nin yeni rektörü oldu

Kamuoyunun, “Suça Ortak Olmayacağız” bildirgesinde imzası olan bir akademisyenin memuriyetten men edilmesini isteyen dilekçesiyle tanıdığı Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nde yeniden görevlendirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararının ardından açıklama yapan Çakar, “Üniversitemizin 2019-2023 dönemi Rektörlüğüne beni yeniden layık gören başta kıymetli Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere YÖK ve üyelerine gönülden teşekkürlerimi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin de yer aldığı 11 üniversitenin rektörü ile ilgili kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Düzce Üniversitesi’nde görev yapan barış imzacısı akademisyen Latife Akyüz’ün soruşturma dosyasının bulunduğu yazıyı YÖK’e göndermesi gerekirken MEB’e gönderen Rektör Çakar’ın üniversitedeki görev süresi uzatıldı.

TANIDIK ATAMA

Atama kararlarına göre, TRT Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Öztürk de Hitit Üniversitesi’nin yeni rektörü oldu. Öztürk’ün Ekim 2014’te Başbakan Müşaviri, Ağustos 2016 ile Eylül 2018 arasında Başbakan Başmüşaviri, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü ve İstanbul Medipol Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyesi görevlerini yürüttüğü öğrenildi.

TÜGVA EĞİTİMCİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜGVA’ya bağlı eğitim merkezinde eğitimcilik yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın da görev süresi uzadı. Üniversitenin internet sitesi üzerinden teşekkür mesajı yayımlayan Karakaya, Erdoğan’a “teveccühü ve onayı” için teşekkür etti.

Resmi Gazete’de yayımlanan diğer rektör atama kararlarına göre, Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Turgut, Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Amasya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Adem Korkmaz, Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Refik Polat ve Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal atandı.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,645AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

‘La Diva Turca Leyla Gencer’ belgeseli İzmir Festivali’nde

33. Uluslararası İzmir Festivali, 17 Haziran 2019 Pazartesi günü 21.00’de Elhamra Sahnesi’nde...

İzmir Torbalı’da geri dönüşüm fabrikasında yangın

İzmir'in Torbalı ilçesinde bulunan geri dönüşüm fabrikasında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1,5 saatlik...

Akşener: İmamoğlu’nu yeniden seçeceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ekrem İmamoğlu'nu yeniden, bu defa daha...

Meteoroloji’den gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Marmara'nın doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve...

Fenerbahçe seriyi eşitledi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin dördüncü maçında Anadolu Efes'i 82-73...

İmamoğlu-Yıldırım canlı yayın tartışmasının detayları

23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde AKP'nin adayı...

Ertuğrul Gazi diye Engin Altan Düzyatan’ın heykelini diktiler

Yerel seçimlerde Bilecik Belediyesi Başkanı seçilen CHP’li Semih Şahin, belediyede binasındaki Osmanlı minyatürlerinin “işporta...

Darp edilen Akit TV Haber Müdürü Alan: Bizim dönemimizde bize yaptıklarına bakın

Yeni Akit TV Haber Müdürü Murat Alan, Cuma namazı çıkışı bir grup...

Ankara’da öğrenci evlerinde suya yüzde 50 indirim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, il genelindeki öğrenci evlerinde su faturalarında yüzde 50...

İmamoğlu sandık görevlileriyle buluştu

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, sandık görevlileriyle bir araya...

Sonraki haber