Restoratör Dilek Dayar'ın ölümüne ilişkin tutuklama
01.08.2018 18:42 ÇALIŞMA YAŞAMI

Sirkeci'deki postane binasında restoratör olarak çalışan Dilek Dayar'ın iş cinayeti sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili bir kişi tutuklandı.

Sirkeci'de tarihi Büyük Postane binasının restorasyonunda, restoratör olarak çalışan 23 yaşındaki Dilek Dayar iskeleden düşerek hayatını kaybetti. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada restorasyonu yürüten taşeron firmanın şantiye şefi tutuklandı.

Olay 26 Temmuz günü saat 10.00 sıralarında restorasyon çalışmaları süren Sirkeci 'deki tarihi Büyük Postane'de meydana geldi.

Üniversiteyi bitirdikten sonra, yaklaşık 8 ay önce restorasyon çalışmalarında yer alan taşeron firmada işe başlayan Dilek Dayar, olay günü dış cephenin restorasyonu için kurulan iskelede bulunuyordu. Yağmurun başlamasıyla birlikte içeriye girmek isteyen genç kız iddiaya göre duvar ile iskele arasındaki 1,5 metrelik boşluktan aşağıya düştü. Yaklaşık 30 metre yükseklikten düşen talihsiz restoratör, olay yerine çağrılan çağrılan ambulansla Fatih'te özel bir hastaneye kaldırıldı.

3 KEZ DURAN KALBİ ÇALIŞTIRILMASINA RAĞMEN KURTARILAMADI

Vücudunun çeşitli yerlerinde ve kafasında kırıklar olduğu tespit edilen genç kızın, 3 kez duran kalbi tekrar çalıştırıldı. Ancak tüm müdahalalere rağmen Dilek Dayar, kurtarılamadı. Dayar'ın cenazesi yapılan otopsi işlemlerinin ardından ertesi gün Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında restorasyon şirketi yetkililerinden İ.K. ve A.K. gözaltına alındı. İfadeleri alınan şirket yetkililerinden A.K. serbest bırakılırken, İ.K. ise tutuklandı. Olayın ardından restorasyon çalışmaları ise bir haftadır yapılamıyor.