Anasayfa SPOR Rıdvan Bey

Rıdvan Bey

Sayın Rıdvan Akar, Derviş Süleyman’a cevap veremezsiniz.
Üç büyüklerden birinin taraftarı olmak her taraftar için kendi adına ayrıcalık olarak kabul edilir. Bu bizde çok doğal ve ayrıcalıklı birer kimlik olarak kabul edilir.
Helehele kimlik bunalımı yaşanan ve tüm duygular sistem tarafından baskı altına alınmış toplumlar içinde, ayrıca çıkış noktası, kendini ifade etme alanı olarak genelde futbol taraftarı kimliği kullanılır. Zaten sistem de bu alanı kendi baskı unsurlarının bir şekilde topraklama alanı olarak kabul eder. Tabii ki bu yapının içinde kendi kimliğini bulan ve bunun için ciddi emek sarf eden, muhalif olarak da anılan birçok kişinin toplum içinde kanaat önderi olarak algılanması ve birtakım farklılıklar ortaya koyarak çözüm önerileri sunması ciddi bir zenginliktir.
Bu kimliklerin hangi alanda olursa olsun bir misyonu olduğu da kabul edilir… Ben Rıdvan Akar’ı da bu duruş içinde biri olarak kabul ediyorum. Ortaya koydukları ve çabaları bağımsız bir düşüncenin alternatif yaratma üzerine gösterdiği cesarettir. Beşiktaş taraftarı olması onun için farklılık olsa da; genel duruşu içinde aynı kuralların geçerli olduğu bir gerçektir.
Beşiktaş’a yazdığı kitaplar; farklı bir gözlemin ve güzel duyguların taraftarlık kimliği üzerinde duygusal ifadeleridir ki; bu alan maalesef Türkiye koşullarında kullanılmayan veya kullanılması zor alandır. Bunların hepsi, Rıdvan Akar için ayrıcalıkların neler olduğunu anlamamıza yardım eden unsurlardır.
Her zaman Akar’dan beklenti vardır ve farklıdır!
Peki… Onun deyimi ile Derviş Süleyman’dan sonraki dönemlere ve üç başkanın Beşiktaş’a katkıları ile zararlarını değerlendirirsek; ortaya büyük bir kara delik çıkmıyor mu? Özellikle son dönemdeki yönetim anlayışı… “Feda” adeta sefaya dönüştü. Kulüp mali açıdan en fazla zarar veren duruma düştü…

Rıdvan Akar tarafından da desteklenen “çArşı” grubuna karşı uygulanan “tecrit” adeta siyasi bir linçe dönüştü… “Gezi” dayanışması süresinde, sadece sivil bir toplum yapısı içinde hareket eden “çArşı”, adeta taraftarları hizaya sokmak adına kurban seçildi.

20 milyonlu Beşiktaş Kulübü, elindeki gücün farkında olmayarak, başkanı tarafından siyasetin hizmetine sunuldu… Üstelik siyasi bir kararla yıkılan stad gene siyasi kararla bitirtilemezken.
Tüm bunlara rağmen forma elde Ankara’da siyasi turlar düzenleyen başkan, kendi koltuk kaygılarını bertaraf etmekten başka bir şey düşünmüyor.

Ha bir de “biat” adına sunulan saygı ve sevgiler de cabası! Ya stad içindeki belirsizlikleri nasıl açıklayacaksınız? Denetim dışına çıkartılan inşaatın, yeni bir şirket yapılanması üzerinden inşaatın devamının açıklaması yoktur. Helehele ikinci başkanının stad inşaatına demir satması, inanılır gibi değil!

İnşaat teknolojisinin bu kadar geliştiği ortamda, stat neden bitirilemiyor ya da bitirtilemiyor?
Sportif başarısızlıkları ve tüm hataları stadda gömerek kurtulmak; hem zaman kazanmak, hem de iktidarda kalmak için iyi bir strateji değil mi?

… Ve siz tüm bunların açıklamasını yapmak için yazılar yazarak kamuoyuna açıklama yapacaksınız? Benim için yaman çelişki burada!

Benim isminden ve yaptıklarından tanıdığım ve beklentilerim olan Rıdvan Akar, benim inanmadığım konularda nasıl inanarak açıklama yapabilecek ve beni inandıracak? Bugün ki sistemde; futbol içinde başkanlar ve yönetimler iktidar çıkarları için özel isimleri sadece kullanarak zaman kazanır, yoksa bir değer olarak onları görüp görüşlerinden yararlanmazlar.

Rıdvan Akar kimliği bu yönetim ve Başkan’ın yanında olmuyor! Kendine ve Derviş Süleyman’a zarar veriyor… Bunun için en iyi örnek; Yıldırım Demirören dönemini ibra etmeyen ve tek başına kulüp çıkarlarını savunan ve yedi yıldır mahkemelerde kulübün parasını korumaya çalışan Hürser Tekinoktay’ı incelemenizi tavsiye ederim. Olmadı!

“Beşiktaşımı kimse üzmesin yeter” diyen Derviş Süleyman’a karşı nasıl cevap vereceksiniz?
On tane kitap da yazsan cevabı veremezsiniz.

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

11,494AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Altmış yedi (67) kişi!

Almanya’da, küçük bir kasaba, yaşlı ve emekli insanların oturduğu sevimli bir kafe…...

O irade var mı?

Yerel seçimler sonrasında kentler açısından yeni bir döneme giriliyor. Ankara, İstanbul, İzmir...

İran’dan ‘İngiltere’ye ait ikinci bir tankere alıkonuldu’ iddialarına yalanlama

İran, Hürmüz Boğazı'nda İngiltere'ye ait bir petrol tankerini daha alıkoyduğu yönündeki iddiaları...

Trump ‘Türkiye konusunda önemli hatalar yapıldı’ demişti, senatörlere toplantı davetiyesi gönderdi

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye ve S-400 konusunu görüşmek üzere önde gelen...

Başak Demirtaş: Az önce ziyaretten çıktım, hepinize çok selamları vardı

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Twitter...

Gazze sınırında İsrail saldırısı: 97 yaralı

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada Filistinlilerin Gazze-İsrail sınırında devam ettikleri Büyük...

İran Devrim Muhafızları: Hürmüz Boğazı’nda bir İngiliz tankerine el koyduk

Hürmüz Boğazı'nda seyir halinde olan İngiliz bayraklı Stena Impero isimli tankerle temas...

Erzincan’da gıda zehirlenmesi şüphesi: 21’i çocuk 56 kişi hastaneye kaldırıldı

Erzincan'da, gıda zehirlenmesi şüphesiyle 21'i çocuk 56 kişi tedavi altına alındı.

Güvenlik soruşturması bahanesiyle görevine son verildi

Şişli Meslek Yüksek Okulunda Mart ayından beri sözleşmeli olarak öğretim görevliliği...

Yapı Kredi Yayınları’ndan Evliyâ Çelebi’ye ‘Kürdistan’ sansürü

Yapı Kredi Yayınları, 17. yüzyılda Evliyâ Çelebi tarafından kaleme alınan 10 ciltlik Evliyâ...

Sonraki haber