Saadet Partisi Başkanı: Referandum sürecinde korku imparatorluğu yaşıyoruz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “ABD’nin Suriye’ye yaptığı saldırıyı alkışlayanlar var. Irak’ta 1,5 milyon insanı kim katletti? Camilere kimin askerleri postallarıyla girdi? Allah’tan korkun siz zalimlerden medet beklerseniz, Cenab-ı Hak zalimleri size musallat eder” dedi.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı 6’ncı Olağan Kongresi’nde konuşan Karamollaoğlu, Suriye konusundaki tutumu nedeniyle iktidarı sert sözlerle eleştirdi.


‘YOLSUZLUK ARTTI, EKONOMİ DİPTE’

15 yıldır iktidarda bulunan partinin elle tutulur bir icraata imza atmadığını söyleyen Karamollaoğlu, “15 yıldır iktidarda bulunan bir parti var. Bu geçen sürede hiçbir icraat yapmadılar. Buna karşın bütün konuşmalarında ‘yapacağız’, ‘edeceğiz’ diyorlar. Allah aşkına ne zaman yapacaksınız? Yaptıkları tek şey parayı toprağa gömmek! Beden hastalanmış ya Allah aşkına bir kendinize gelin. Yolsuzluk artmış, işsizlik artmış, ekonomi dibe vurmuş ama onlara çıkıp ‘benim gibi düşünmeyenler haindir’ diyor. Eleştiriye dahi tahammülleri yok” dedi.

‘KORKU İMPARATORLUĞU YAŞIYORUZ’

Türkiye’nin referandum sürecinde bir korku imparatorluğuna dönüştürüldüğüne dikkat çeken Karamollaoğlu, esnafın, çiftçinin, öğrencinin ve memurun tedirgin bir şekilde yaşadığını vurguladı. Bu durumun endişe verici olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “Türkiye öyle bir hale geldi ki adeta bir korku imparatorluğunda yaşıyoruz. Halkımız şu referandum bitsin diye dua ediyor. Bu durum bizleri çok endişelendiriyor. Biz bu arkadaşlara yine şefkatle yaklaşıyoruz. Ya arkadaş biz sizlerle 30-40 yıl beraber aynı idealler peşinde koştuk. Camide aynı kıbleye yöneliyoruz ama niye senin gibi düşünmeyeni hain ilan ediyorsunuz?” diye sordu.

‘KAMPLAŞMAYA NEDEN OLMAYI BIRAKIN’

Karamollaoğlu, Türkiye’nin en büyük probleminin kutuplaşma olduğunu da aktararak, “Kamplaşma ve kutuplaşma şu anda bizim memleketimizin karşılaştığı en büyük tehlikedir. İnsanlar birbirlerinin hasmı haline getiriliyor. Ya bir düşünün politika üretmeden önce bir tavrı ortaya koymadan önce bir düşünün. Düşünmekten kimseye zarar gelmez. Yoksa uçuruma gidersin farkında bile olmazsın” dedi.

“IRAK’TA MİLYONLARI KİM ÖLDÜRDÜ?”

ABD’nin Suriye’ye yaptığı saldırıyı alkışlayanların olduğunu kaydeden Karamollaoğlu bu konuda sert eleştirilerde bulundu. Karamollaoğlu, “Yetmez daha fazlası gerekir’ diyorlar. Ya unuttuk mu? Daha bir ay önce bir camiyi kim bombaladı? 200 kişinin katili kimdi? Irak’ta 1,5 milyon insanı kim katletti? Camilere kimin askerleri postallarıyla girdi? Allah’tan korkun siz zalimlerden medet beklerseniz, Cenab-ı Hak zalimleri size musallat eder. Aklımızı başımıza almamız lazım” diye uyardı.

Kongreyle birlikte İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu görevi devrederken, yeni Ankara İl Başkanı ise Avukat Fatih Beyazıt oldu.

BİZİ TAKİP EDİN

359,126BeğenilerBeğen
54,886TakipçiTakip Et
1,081,682TakipçiTakip Et
7,472AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL