Sağlık Emekçileri Sendikası, TTB'ye yapılan operasyona tepki gösterdi
30.01.2018 15:24 GÜNCEL

Mustafa KÖMÜŞ / [email protected]

TTB’ye yapılan operasyona tepkiler gelmeye devam ediyor. Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Genel Sekreteri Pınar İçel Çepe BirGün’e operasyonu değerlendirdi. İçel operasyon için günlerdir sosyal medyada Aktrollerin kampanya yürüttüğünü ve TTB’nin devletin en yetkili ağızları tarafından hedef gösterildiğini ifade etti.

TTB’nin geri adım atmayacağını düşündüğünü belirten İçel, “Memlekette şu anda AKP’nin dediğinin arkasına dizilmeyen herkes vatan haini onlara göre. Hekimlerin barışı dillendirmeleri dahi suç görülüyor. Vatan hainliğiyle, teröristlikle suçlanıyor. Halbuki bu aynı zamanda hekimlik mesleğinin gereğidir. Hekimlik yaşam hakkının kutsallığını savunur. Ama TTB bütün baskılara karşı geri adım atmıyor. Bu baskıların karşısında da duruyor. Bütün demokratik kitle örgütleri olarak o bildiride yazan her sözün arkasındayız” dedi.

Merkez Konsey üyelerinin ifadeye çağırıldıklarında gidip ifade vereceklerinin altını çizen İçel şu ifadeleri kullandı: “Sanki ifadeye çağırıldıklarında gitmeyeceklermiş gibi, sanki kaçacaklarmış gibi operasyon düzenleyip 11 Merkez Konsey üyesini gözaltına alkdılar. TTB’yi susturmaya ve hizaya çekmeye çalışıyorlar. Zaten bir süredir AKtroller tarafından yürütülen kirli bir sosyal medya operasyonu da vardı. Devletin en yetkili ağızlarından karalama kampanyası yapıldı. Doğrudan Cumhurbaşkanı hedef gösterdi. Bu da aslında hukuk devleti olmadığımızın, yaşam hakkının, söz söyleme hakkının bir adamın iki dudağı arasında arasında olduğunun kanıtı.”