Sandığı korumak yetecekmiş
14.03.2018 08:08 SİYASET

AKP-MHP ittifakına ilişkin kanun teklifinin Meclis’ten geçmesini değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Hangi kanun geçerse geçsin, insan unsuru varken hiçbir sonuç alamazlar. İYİ Parti olarak en büyük korku insanımızda, milletimizde sandık güvenliğidir. İYİ Parti olarak bu konuda herkese şu güvenceyi gönül ferahlığı ile veriyorum. Çünkü eğer siz sandığı korursanız hiçbir aleyhte iş olması mümkün olamaz” dedi.

Sandık için eğitim hamlesi
Akşener, şu ifadeleri kullandı; “Özellikle 16 Nisan Referandumu’ndan sonra eksik alanları gördüğümüz için mahalle ve apartman temsilcisine kadar İYİ Parti arkadaşlarımızı eğitiyor. Bir sandık kurullarını eğitim merkezi kurduk. İl Başkanlarımız bu konuda çok kararlı. İYİ Parti’nin görevlisi sigara içmeye çıkmayacak, sandık açıldıktan sonra tutanaklar ıslak imzayla imzalanıncaya kadar orada kalacak, o tutanakları bildirecekler. Ondan sonra ilçe ve il seçim kuruluna kadar avukatlarımız eliyle bunları takip edecek. Esas mesele şudur: Sandıkta eğer mani olursanız sonraki fasıl daha kolaylaşır.”

Öte yandan Meral Akşener, teklifin Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi sırasında MHP ve CHP’li milletvekilleri arasında yaşanan kavgayla ilgili sorulara ise yanıt vermedi.