Saruman'a benzetmişti: Erdoğan, oyuncu Selin Şekerci hakkındaki 'hakaret' şikâyetinden vazgeçti
14.03.2018 11:20 GÜNCEL
Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan, Başbakanlığı döneminde kendisini sosyal medya paylaşımıyla, Yüzüklerin Efendisi serisindeki Saruman'a benzettiği için oyuncu Selin Şekerci hakkındaki 'tehdit ve hakaret' şikâyetinden vazgeçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini Twitter’da yaptığı paylaşımlarla, J.R.R. Tolkien'in 'Yüzüklerin Efendisi' serisindeki büyücü 'Saruman’a benzeterek hakaret ve tehdit ettiği iddiasıyla yargılanan oyuncu Selin Şekerci hakkındaki şikâyetinden vazgeçti.

Hürriyet'ten Ayşegül Usta'nın haberine göre, 44’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “tehdit” ve “kamu görevlisine hakaret” suçlarından 1 yıl 8 aydan 4 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan oyuncu Selin Şekerci ile şikâyetinden vazgeçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı katılmadı.

Şekerci’nin avukatı Nail Gönenli, müvekkilinin iş nedeniyle şehir dışında olduğunu söyledi.

Duruşmada hâkim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel tarafından şikâyetin geri alındığına dair dilekçe verildiğini söyledi.

Hâkimin, usul gereği Selin Şekerci’nin ifade vermesi gerektiğini hatırlatması üzerine Şekerci’nin avukatı Gönenli, suçlamanın “kamu görevlisine hakaret” olduğunu belirterek, “Şikâyetten vazgeçilmiştir” dedi.

Selin Şekerci’nin mazeretini kabul eden mahkeme, ifadesinin alınması için bir sonraki duruşmada hazır bulundurulmasına karar vererek duruşmayı erteledi.