Seçim Günlüğü: BirGün seçimin nabzını tutuyor

BirGün seçimin nabzını ‘Seçim Günlüğü’ ile tutuyor. Türkiye genelinden öne çıkan seçim faaliyetleri, gazetemizin Seçim Günlüğü köşesinde olacak. Seçim Günlüğü'nde röportajlar ve özel haberler de yer alacak. 9’da

‘Sözde değil, eylemde katılımcı kent yönetimi’

CHP İzmir Konak Belediye Başkan Adayı ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, 31 Mart yerel seçimleri hakkında Sonsöz TV’de yayınlanan Günaydın Ege programına katıldı. Gazeteciler Fatih Yapar ve Aslı Enver’in sorularına yanıtlayan Batur, hedeflerinin yüzde 60 olduğunu belirtti.

Batur, seçim sloganlarının “Birlikte Konak, Her Şey Birlikte” olacağını söyledi.

İlk yapacağı çalışmaların tarihi gün yüzüne çıkarmak olacağını kaydeden Batur, “Katılımcı bir kent olacak” diyen Batur, “Bunu sözde değil eylemde gerçekleşmemiz lazım. Yapılacak her türlü proje de bölge halkı, odalarımız ve kentin içinde yaşayan kurumların görüşünü alarak yola çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Seçimleri adaletsiz olduğunu söyleyen ve geçmişteki seçimlerin daha adil olduğunu ifade eden Batur, “Eskiden belirli bir süre makam aracını kullanamazdın, şimdi bırakın bunu devletin tüm imkânları AKP başkanlarının yanında. Böyle bir sistem olamaz. Bu Haksızlıktır. Yurttaşlarımız bunu görüyor özellikle İzmir’de yurttaşlarımız bundan etkilenmez” dedi.

***

Gözaltına alınan Batman adayı serbest

Batman Petrolspor- Velimeşespor maçını protokol tribününde izlemek için ısrar edip, polislerle tartıştığı iddiasıyla gözaltına alınan HDP Batman Belediye Başkan Adayı Sabri Özdemir, serbest bırakıldı.

Dün, TFF 3’üncü Lig 1’inci Grup’ta mücadele eden Batman Petrolspor-Velimeşespor maçını protokol tribününde izlemek için stadyuma gelen HDP Batman belediye başkan adayı Sabri Özdemir’in protokol listesinde adı olmadığı için girişine izin verilmemişti. Özdemir, çıkan tartışmanın ardından gözaltına alınmıştı. Batman Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Özdemir, önceki akşam saatlerinde ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı.

***

CHP’den adaylara ‘Radikal Sevgi Kitabı’

CHP yönetimi, belediye başkan adaylarının seçim çalışmaları sırasında nasıl davranması gerektiği konusunda kitap hazırladı.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne yönelik hazırlanan ‘Radikal Sevgi Kitabı’nda, belediye başkan ve meclis üyesi adayları ile kampanyada görev alan partililere tavsiyelerde bulunuluyor. Kitapta, ‘kibirden’, ‘alaycılıktan’, ‘yüksek siyasetten’ ve ‘telaşla konuşmaktan’ uzak durulması tavsiye ediliyor.

BİZİ TAKİP EDİN

360,147BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,088,515TakipçiTakip Et
7,994AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL