Seçim öncesi inşaatı bitmeden açılışı yapılan hastanede doktor ve ekipman yok

İnşaatı daha tamamlanmadan seçim öncesi dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından açılışı yapılan Ağrı Devlet Hastanesi’nde doktor ve teknik ekipman sıkıntısı yaşandığı belirtildi. Hastaneye başvuran hastalar, bu yüzden tedavi için hala Erzurum’a sevk edildiklerinden yakındı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Mahmut Ruvanas’ın haberine göre, inşaatı 7 yıl devam eden 450 yataklı Ağrı Devlet Hastanesi’nin açılışı 24 Haziran seçimlerinden hemen önce yapıldı. Defalarca yapılan açılışların ardından en son dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından açılışı yapılan hastaneye tedavi olmak için giden hastalar sıkıntılarla yüz yüze kaldı. Çünkü hastanede bir çok branşta doktor ve tıbbi cihaz eksikliği sözkonusu.

‘HASTANE SEÇİMLER İÇİN AÇILDI’

İnşaatı hala tamamlanmayan hastanede birçok eksiklik olduğunu dile getiren hasta yakını İzzettin Surguç, bu sıkıntıları şöyle dile getirdi: “Ne doğru düzgün bir doktor ne de yeterli düzeyde teknik malzeme var. Hastalarımızla birlikte hep Erzurum yollarındayız. MR çekimi için gidiyoruz, hastane yetkilileri;‘cihaz yok, Erzurum’a gidin’ diyorlar. Ne yapacağız?”

Hastanenin seçim yatırımı olarak açıldığını söyleyen Surguç, “Şimdi de sahipsiz bırakıldı ve herhangi bir çalışma yok. Buradaki halkı, memleketi düşünen yok” dedi.


BİR YANDA AMELİYAT, BİR YANDA SIVA

Murat Efe isimli yurttaş da, hastanenin tamaman bir seçim yatırımı olarak daha tamamlanmadan açıldığı görüşünde.

Efe, “Bir yandan insanlar ameliyat oluyor, bir yandan da hastanenin duvarları sıvalanıyor. Oy almak için daha doğru düzgün inşaatı bitmeyen ve sıvası hala devam eden bir hastanenin açılışını yapmak ayıp bir şeydir. Biraz daha bekleselerdi, hastanenin inşaatı biterdi öyle açılırdı. Bu yapılan insanları kandırmaktan başka bir şey değildir. Biz bunu hak etmiyoruz. Kocaman bir hastane yapılmış, doktor yok ve hala bizleri Erzurum’a sevk ediyorlar. Yazık değil mi?” diye sordu.

‘AĞRI’DA DOĞAR ERZURUM’DA ÖLÜRÜZ’

Hastanenin seçimlerden önce sıkça reklamının yapıldığına dikkat çeken HDP Ağrı İl Eşbaşkanı Maşuk Arpaç ise, “Defalarca açılışı yapılan hastane hala tam olarak faaliyete girmedi. Doktorlar eksik, mesela Önkoloji doktoru hiç yok. Hastanede yön tabelaları bile yok. Hastanenin bazı bölümleri moloz ve pislik içinde duruyor. AKP hastaneyi o kadar seçim malzemesi yapmasına rağmen hastane hala tam hizmet verecek seviyeye gelmedi. Büyük bir hastane yapıldı ama içinde doğru düzgün doktor ve ekipman yok. Ağrılılar Erzurum yollarına düşüyor. Ağrılıların bu konuda meşhur bir sözleri var; ‘Ağrı’da doğarız fakat Erzurum’da ölürüz.’ Şuanda da aynı durum yaşanıyor” diye konuştu.

Hastanede çalışan ve güvenlik gerekçesiyle ismini vermek istemeyen bir çalışan da, hastaların aktarımlarını doğrulayarak, doktor ve ekipman eksiliği giderilmeden hastanenin açıldığını söyledi.

BİZİ TAKİP EDİN

359,894BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,257TakipçiTakip Et
7,888AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL