“Sen De Kansere Dur De” Projesi sürüyor
27.04.2017 14:19 GÜNCEL
LÖSEV tarafından “Sen De Kansere Dur De” Projesi kapsamında düzenlenen “Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı” panelinde kansere karşı “farkındalık” oluşturuldu

BİRGÜN/ANKARA

Lösemili Çocuklar Vakfı’nın (LÖSEV) 8 yıl önce başlattığı “Sen De Kansere Dur De” Projesi ile kansere karşı Türkiye’de bir farkındalık oluşturduğu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

LÖSEV’in, “Sen de Kansere Dur De” kampanyasıyla kansere karşı farkındalık oluşturmak, kanserojenlere karşı alınacak önlemleri anlatarak toplumu harekete geçirmek, kanserin önlenebilen bir hastalık olduğunu aktardığı panel İstanbul Dedeman Otel’de gerçekleştirdi.

“Yerli Malı” Projesi kapsamında hayata geçecek paneller, bildiriler ve sosyal medya hareketleri ile hem endüstriyel hem de kamusal önlemler alınmasının amaçlandığı belirtildi.

Gazeteci ve TV Yapımcısı Cem Seymen’in sunumu ve yönlendiriciliğini yaptığı panelde, Ekonomist Mustafa Sönmez, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Türk Yemek Uzmanı Sahrap Soysal, LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer konuumaları ile lösemili çocuklar ve yakınlarıyla buluştu.

sen-de-kansere-dur-de-projesi-suruyor-279053-1.

sen-de-kansere-dur-de-projesi-suruyor-279054-1.