-Reklam-
Anasayfa YAŞAM Senin eskin benim yenim

Senin eskin benim yenim

Karabağlar’da üç yıldır sürdürülen ‘Senin eskin, benim yenim’ projesiyle ihtiyaç fazlası evlerden ihtiyacı olan evlere ev eşyası taşınıyor. Projenin sürdürücülerinden Ceylan, “İnsanların neye ihtiyacı varsa onu götürüyoruz” diyor

ŞEBNEM SUBAŞI İZMİR

İzmir’in Karabağlar ilçesinde yaklaşık üç yıldır örnek bir projeye imza atılıyor. “Senin eskin, benim yenim” adıyla sürdürülen proje ile ihtiyaç fazlası evlerden ihtiyacı olan evlere ev eşyası taşınıyor. Mobilyadan beyaz eşyaya çok sayıda ürünün ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı büyük ilgi gören projenin sürdürücüsü CHP Karabağlar İlçe Örgütü. Proje kapsamında bugüne kadar çok sayıda kişiye ihtiyaç duyulan ürünler taşındı.

Yardım etmek isteyen ve yardıma ihtiyacı olanlarla sosyal medya üzerinden iletişime geçtiklerini, aynı zamanda mahalle çalışmalarında da ihtiyaç sahiplerinin tespit edildiğini belirten CHP İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, projenin kadın kolları tarafından yürütüldüğünü ve olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade etti. Partili olsun ya da olmasın yurttaşların, değiştirmek istedikleri eşyalarını başka birine vermek istediklerinde kendilerine ulaştığını söyleyen Yıldız, “Projenin sürekliliği olduğu için insanlarda güven duygusu oluştu. Geçen gün Limontepe’de evi yanan bir ailenin mobilya ihtiyacını bu şekilde karşıladık” dedi. Projenin en zor kısmının taşıma işlemi olduğunu kaydeden Yıldız, bunun için de belediyenin katkıda bulunduğunu, dayanışma içerisinde iş yaptıklarını, bazen ailelerin de bir araya gelebildiklerini söyledi.

DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ

İnsanların neye ihtiyacı varsa onu götürüyoruz diyen İlçe Kadın Kolları Başkanı Pınar Sert Ceylan ise mahallelerden ihtiyaç sahiplerinin kendilerine müracaatta bulunduklarını belirterek, “Biz de yardımda bulunan insanlardan gerekli eşyaları alıp teminini sağlıyoruz. Geçen gün evi yanan bir aileye eşya temini sağladık. Koltuk takımına ihtiyacı olan birine masa da verelim demiyoruz. Çünkü ona ihtiyacı olan başka biri olabileceğini biliyoruz. Partili ve gönüllülerle birlikte dayanışma içerisinde projemizi yürütmekteyiz” dedi.

EVİ YANAN AİLEYE YARDIM

Eşyaların ulaştırıldığı isimlerden birisi olan Bülent Altun ise “Bir ihmal sonucunda evimiz yandı. İtfaiye raporu aldım, kaymakamlığa götürdüm. Hasar tespiti eşyada 68 bin ve binada 30 bin lira çıkmasına rağmen kaymakamlığın yaptığı maddi yardım BİN 500 lira. Hiçbir şeyi karşılayamıyorum. Verdikleri parayı almaya gitmeyeceğim, komik bir rakam. Evi yanmış bir aileye yaptıkları yardıma bakın. Eş dost yardımıyla gereken malzemeleri almaya çalışıyorum. CHP İlçe Örgütü eşya yardımında bulundu, geri kalan ihtiyaçlarımızı karşılamak için çabalıyoruz” dedi.

- Reklam -

SON HABERLER

Mazbata ve ötesi

Önceki gün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gasp edilen mazbatası, halk tarafından söke...

Seçim, düğün ve Yusuflar

2023’e giderken yerel seçim sonuçlarının doğru analizi her politik aktör için hayati...

İstanbul İstanbul olalı böyle ‘mazbata’ görmedi

Sizi bilmem ama ben daha önce çerçevelenip tablolaşarak televizyon ekranlarında arzı endam...

Değişim devam etmeli

İstanbul’un yeni büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu görevine, yerel seçimlerin üzerinden 18...

Dünyayı güzellik değil canavarlar kurtaracak

Biçimlerin arasında dolaşan biçimleriz. Biçimli olmanız da yetmiyor. Modüler mobilya parçaları gibi...

Genel tatilde çalışan işçiye 1 yevmiye fazla ödenir

Ulusal bayram ve genel tatillerimizde çalışan işçilere yapılacak olan ödeme kamuoyunda zaman...

Mücadeleyi hatırlamak

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “aşkımız, sevdamız” dediği İstanbul, 31...

BJK proje takımı değildir!

Beşiktaş Jimnastik Kulübü 116 yıllık bir kulüptür. Tarihsel süreç içinde, ülkenin kurtuluşuna...

Ekrem İmamoğlu’ndan ilk talimat

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mesaisinin ilk gününde belediye ve...

İBB Başkanı İmamoğlu, Erdoğan’ı karşıladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ilk mesai gününde “Erdoğan İstanbul'a gelecek....

Sonraki haber