Anasayfa GÜNCEL Servis bulunamayan öğrencilere imam hatip tavsiyesi

Servis bulunamayan öğrencilere imam hatip tavsiyesi

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü, servislerde yer olmaması sebebiyle ulaşım sıkıntısı yaşayan üç çocuğa, İmam Hatip Ortaokulu Pansiyonunda kalmalarını tavsiye etti.

2018-2019 eğitim öğretim yılı için ilk ders zili geçtiğimiz pazartesi çaldı. Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin ders başı yaptığı eğitim- öğretim yılı, öğrencilerin ulaşım ve yurt gibi hizmetlerinde yaşadığı sorunları da beraberinde getirdi. Kütahya’da yaşanan olayda İl Milli Eğitim Müdürü, servislerde yer olmaması sebebiyle ulaşım sıkıntısı yaşayan aynı aileden üç öğrencinin, İmam Hatip Ortaokulu Pansiyonunda ücretsiz olarak yatılı kalabileceklerini dile getirdi.


CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da yaşanan vahim bir olayı gözler önüne serdi. Kasap, Kütahya Merkez’e 15 km uzaklıktaki Yenice Köyünden bir velinin, çocuklarını Kütahya Merkez’de bulunan Ümran Aygen Ortaokulu’na kayıt ettirdikten sonra okul müdürü tarafından arandığını ve çocuklara servis hizmetinin verilemeyeceği ve çocukların okula başladığı gün serviste yerlerinin olmaması nedeniyle çocuklarını gelip götürmesi gerektiğini, yoksa çocukların burada kalır diye okul müdürü tarafından uyarıldığını söyledi.

‘Pansiyonda kalın’ tavsiyesi

Kasap, yaşları 9 ila 11 yaş aralığında bulunan çocukların Kütahya Merkez’e bağlı Yenice Köyünden taşımalı olarak okula gelmesi gerektiğini vurgularken, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit konu ile ilgili skandal bir karara imza attı. Başyiğit, servis araçlarında uygun yer olmadığından bu öğrencilerin Şehit Cuma Dağ İmam Hatip Ortaokulu Pansiyonunda ücretsiz olarak yatılı kalabileceklerini dile getirdi.

“İl Milli Eğitim Müdürü tarafından servis imkanının sağlanamaması utanç verici”

Kasap, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in açıklamalarının kabul edilemez olduğunu ve İl Milli Eğitim Müdürü’nün görevinin çocuklara servis hizmeti sağlamak olduğunu vurguladı. Kasap, yaşları yatılı olarak kalmaya elverişli olmayan bu çocukların bir İmam Hatip Ortaokulunun Pansiyonunda yatılı olarak kalmaya zorlanmasının kabul edilemez olduğunu söyleyerek, Milli Eğitim Bakanlığını konu ile ilgili derhal harekete geçmeye çağırdı.

servis-bulunamayan-ogrencilere-imam-hatip-tavsiyesi-511648-1.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, öğrencilerin ailelerinden Muzaffer isimli velinin bu şartlarda çocuklarını okula gönderemeyeceklerini dile getirdiğini söyleyerek, Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un taşımalı eğitim ile ilgili gerekli önlemleri alması gerektiğinin elzem olduğunu ve ailelerin mağduriyetlerinin giderilmesi ve çocukların tekrar okula dönmesinin gerçekleşmesi gerektiğini vurgulayarak şöyle dedi:

‘Yaşları pansiyonda kalmaya elverişli değil’

“Ülkemizin birçok beldesinde okul bulunmaması sebebiyle birçok yerde taşımalı eğitim gerçekleşiyor. Kütahya binlerce örnekten sadece bir tanesi. Yaşları 9 ila 11 yaş aralığında bulunan bu çocuklara bir İl Milli Eğitim Müdürü tarafından servis imkanının sağlanamaması utanç vericidir. Yaşları pansiyonda yatılı olarak kalmaya elverişli olmayan bu çocukları yatılı olarak kalmaya zorlamak tam anlamıyla bir aymazlıktır. Psikolojik olarak etkilenen bu çocukların ve ailelerinin mağduriyetini kim giderecek?“

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,713AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

Alara Çayı üzerine 8 HES projesi var!

Antalya'da, doğa harikası Uçansu Şelalesi'ni oluşturan Alara Çayı üzerinde, 3'üyle ilgili hukuki...

The Marmara Oteli’nin sahibine İBB’den milyonlarca liralık ihale

İsmail Küçükkaya ile Ekrem İmamoğlu’nun canlı yayın öncesi yaptığı görüşme ile ilgili...

İngiliz mahkemesi: Suudi Arabistan’a silah satışı yasağı yasalara aykırı

İngiliz Temyiz Mahkemesi, ülkenin Suudi Arabistan'a silah satışının yasalara aykırı olduğuna hükmetti.

Lahey Büyükelçisi AKP’li Şaban Dişli’nin ağabeyine ağırlaştırılmış müebbet

Hulusi Akar'a darbeyi tebliğ eden eski tümgeneral darbeci Mehmet Dişli, 141 kez...

GRİ Sahne, yedinci yaşını kutluyor

Haziran 2012 tarihinde Ümit Doğan ve Seda Yüz tarafından kurulan bağımsız tiyatro...

Doğu Karadeniz’in 90 yıllık afet bilançosu: 644 ölü

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 90 yıllık sürede meydana gelen 59 sel, heyelan ve...

İzmir-Avrupa işbirliği için önemli adımlar

İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Tunç Soyer, Brüksel'deki Avrupa Birliği temasları kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin...

Uzaydan çekilen Dünya görüntüleri

NASA, dünyanın güzelliğini ve harikasını gözlemlemek için yayınladığı Dünya isimli serisiyle 4,5...

İstanbul’da yağışlar ne zamana kadar sürecek?

İstanbullular seçim günü hava durumunu merak ediyor. Meteoroloji'nin tahminlerine göre seçim gününe...

‘Barış Bildirisi’ni imzaladığı için yargılanan Arat Dink hakim karşısına çıktı

Barış Akademisyenleri'nin "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attığı için hakkında dava...

Sonraki haber