Sınav giriş belgesindeki kaos öğrencileri mağdur etti
22.07.2018 12:00 EĞİTİM
Sınav giriş belgesinde “merkez” yazdığı için Samsun merkezde bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesi’ne giden öğrenciler, KPSS sınavına ilçede bulunan 19 Mayıs ilçesinde bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesi’nde girmeleri gerektiğini öğrendi. 15 dakika kuralına takılan çok sayıda öğrenci sınava yetişemedi

BirGün SAMSUN

Samsun’da KPSS sınavına girecek çok sayıda öğrenci mağdur oldu. Öğrenciler sınava giriş belgesinde “Samsun Merkez” yazdığı için ilk olarak Samsun'un köklü okullarından ve herkes tarafından bilinen İlkadım ilçesindeki 19 Mayıs Anadolu Lisesi’ne gitti.

sinav-giris-belgesindeki-kaos-ogrencileri-magdur-etti-490433-1.

Merkezde bulunan okula giden öğrenciler, Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bulunan 19 Mayıs Anadolu Lisesi'nde sınava gireceklerini öğrendi. Merkez ve ilçedeki 19 Mayıs Anadolu Lisesi arasındaki mesafe 40 km olduğundan bir çok öğrenci sınava yetişemedi. 15 dakika kuralına takılan çok sayıda öğrenci sınava alınmadı.

sinav-giris-belgesindeki-kaos-ogrencileri-magdur-etti-490434-1.
Okul önünde bekleyen öğrenciler, sınava giriş belgesinde merkez yazdığını, detaylı adreste ise ilçenin adresinin göründüğünü bu durumun mağduriyet yarattığını belirtti.