Sinematek Ağustos ayı bülteni yayınlandı

Kadıköy Belediyesi, 12 Eylül 1980 darbesiyle kapanan Sinematek Derneği’nden sonra Sinematek’i yeniden canlandırdı. Sinematek’in ruhunu yaşatmak için kurulan Sinematek/ Sinemaevi’nin Ağustos ayı bülteni yayınlandı.


Kadıköy Belediyesi çatısı altında çalışmalarına başlayan Sinematek/Sinema Evi, Eylül ayında Yıldızlar Altında Sinema adlı bir etkinlik düzenleyecek. 13, 14 ve 15 Eylül’de üç sinema klasiği, saat 21:00`da Kalamış Parkı’nda seyirciyle buluşacak.İtalyan yönetmen Luchino Visconti’nin sinema yolculuğunun tek komedi filmi olan Bellissima (1951), Yılmaz Güney’in yönetmen olarak gücünü ortaya koyduğu ilk film sayılan Seyyit Han (1968) ve 100. doğum günü vesilesiyle yıl içinde hakkında birçok etkinlik düzenlenen İsveçli usta Ingmar Bergman’ın en önemli yapıtlarından Yedinci Mühür (Det sjunde inseglet, 1957) Kalamış Parkı’nda sinemaseverlere yazlık sinema keyfi yaşatarak.


Açık Çağrı: Arşivimize Katkılarınızı Bekliyoruz

“Sinematek/Sinema Evi olarak arşivimizi oluşturmaya başladık. Yakın zamanda açılacak yeni mekânımızda korumak, sergilemek ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak üzere elinizdeki filmlere olduğu kadar sinemayla ilgili yazılı belgelere (kitap, dergi, mektuplar vb.), çizimlere, fotoğraflara, reklam materyallerine, film afişlerine, aygıtlara, kostümlere, aksesuar ve dekorlara talibiz. Değerli katkılarınızı merak ve heyecanla bekliyoruz”

İletişim için: Ayşecan Ay [email protected]

BİZİ TAKİP EDİN

360,046BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,678TakipçiTakip Et
7,934AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL