Anasayfa ARŞİV Siz Allah’a ne zamanlar inanıyorsunuz kuzum?

Siz Allah’a ne zamanlar inanıyorsunuz kuzum?

Sahi, siz Allah’a ne zamanlar inanıyorsunuz kuzum? Durup onu düşündüğünüz olmuyor mu ara ara? Oysa o kadar da ağzınıza alıyorsunuz adını? Adını anmak inanmak mıdır kuzum? O değil miydi size dört kitap ve onlarca lehçede seslenen ama yine de seslenme ihtiyacı duyan? Bana öyle geliyor ki siz onu gerçekten anlamıyorsunuz kuzum? Binlerce yıl arayla defalarca “Çalmayacaksın”, “Öldürmeyeceksin” dediği halde hâlâ neden çalıyor ve öldürüyorsunuz mesela? Neden üçerli beşerli sürüler halinde gezip bizim çocukları sokak ortalarında tekmelerle, bıçaklarla katledenleri salıveriyorsunuz? Dal gibi güzel Bahadır Grammeşin’i de sizin Allah yaratmamış mıydı kuzum? Yoksa “Allah yarattı” demeyenlerden misiniz siz de? Onlara emri verirken Tanrı’nız aklınıza gelmiyor mu hiç? O çocuklar gözünüzün önünde öldürülürken adını sıkça andığınız Allah’ın öldürmeyeceksin emrini nereye kaldırıyorsunuz? Hakkaten, siz Allah’a hangi ara inanıyorsunuz kuzum?

Bakınız Soma’nın yıldönümü yine geçti gitti gözlerinizin önünde. Soma’da daha yenice ölüler çıkarılıyorken ve cesetler geçiyorken önünüzden aklınıza Tanrı’nız mı, beyaz gömleğiniz mi ilk önce düştü? Katliamı ilk duyduğunuzda bedel ödemeyi mi, bu işten nasıl sıyrılacağınızı mı düşündünüz? “Çok tatlı bir ölümdür” açıklamasını yaptığınızda, inandığınızı geçtim de, ölenlerin o yavrularından da mı utanmadınız? 301 insanın öldüğü günün yıldönümünde onlara değil de bir şiire gözyaşı döktüğünüz doğru mu kuzum? Bi söylesenize, “İşçiye hakkını teri kurumadan verin” diyen bir peygamberden, işçinin kanının akmasına “fıtrat” diyen sizler nasıl türediniz?

Aklıma gelmişken bu arada, Kuran siyasetin en sıcak yerinde, meydanlarda, neden ele alınıp öyle sallanır ki kuzum? Biz bunu en son Muaviye’de görmüştük de ondan soruyorum. Hilelerini görünmez kılmak için en sıkıştıkları zamanda Muaviye leşkerleri mızrak uçlarına takmıştı o Kuran’ı da ondan aklıma geldi, kötü bir niyetim yok asla! Peki, seçim meydanlarında Kuran’ı elinize alıp sallarken Tanrı’nız mı aklınıza geliyor daha çok, genel seçimlerde alacağınız oy mu, yoksa o Kuran’ı basan Diyanet reisine aldığınız mercedesin taksiti mi? Hakkaten siz taksitle mal alıyor musunuz kuzum? Mal almasanız bile taksitle satış yapıyor musunuz o parselleri? Neyse o başka konu girmeyelim isterseniz, sizden birisi demişti de o aklımda yer etmiş hepsi bu…

Taksit neyse de taksiratla aranız nasıl peki? Örneğin geçenlerde “ebediyete intikal” eden bol taksiratlı abiniz, babanız, rol modeliniz Kenan Evren için de Fatiha okudunuz mu? Siyaset belasına, seçim belasına herkesin gözü önünde okumadınız da, evinizde içinizden de okumadınız mı kuzum? Yoksa şiire döktüğünüz söylenen gözyaşlarını ona mı döktünüz? İçiniz çok yandı değil mi kuzum? Ondan çok şey öğrenmiştiniz, belki daha da öğrenecektiniz. Ama biraz daha çalışırsanız onu katbekat geçeceksiniz. Örneğin o insana acımıyordu, siz katırlara bile acımıyorsunuz? Hakkaten çocukları tekmelerle, “kaçakçıları” ve hatta katırları bombardımanla öldürürken, bu kadar yoğun işlerinizin arasında siz hangi ara “öldürmeyeceksin” diyen Allah’a inanıyorsunuz kuzum?

Boğazınıza dizmemek için söylemeyecektim ama söyleyeyim. Hani şu oğlu Ermenek’te madende boğularak ölen Recep Gökçe var ya. Hani yüce devletin on liralık lastik ayakkabısını yenilediği. Onu hatırlıyor musunuz? Onu hatırlıyorsanız eğer, oturduğunuz saraylarda, o bin liralık bardaklardan o suları hâlâ nasıl içiyorsunuz? İçiyorsanız boğazınızdan nasıl geçiyor? Eğer geçiyorsa, siz “Aranızda yoksul kimse olmayacak” diyen Allah’a ne zamanlar inanıyorsunuz kuzum?

BİRGÜN TV'Yİ YOUTUBE'DA TAKİP EDİN

10,001AbonelerABONE OL
- Reklam -

SON HABERLER

İmamoğlu: İBB’de kibir ve partizanlık üzerine kurulu bir düzen var

Halkın oylarıyla seçilen ancak YSK tarafından mazbatası alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

Mağluptur bu 
yolda galip!

Yunis AlaçamSüper Lig’de geçen hafta Başakşehir’i yenerek...

Erdoğan: Bizim literatürümüzde UBER diye bir şey yoktur

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da esnaf ve sanatkarlar ile bir araya...

Endonezya’da Agung Yanardağı’nda patlama

Endonezya'nın Bali Adası'ndaki Agung Yanardağı'nda patlama meydana geldi.

İptal oyu veren YSK üyesinin eşi AKP aday adayı çıktı

İBB seçimlerinin iptali yönünde oy kullanan YSK üyesi İlhan Hanağası'nın eşi Avukat...

Selçuk Kozağaçlı’ya ‘Lawyers For Lawyers’ ödülü

‘Lawyers For Lawyers’ ödülü tutuklu Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı’ya...

BAE casusu olduğu iddia edilen kişi hakkında adli tıp raporu hazırlandı

BAE casusu olduğu iddiasıyla tutuklanan Zaki Y.M. Hasan’ın intiharına ilişkin Adli Tıp...

FFP’de yeni perde: Galatasaray geçti, Fenerbahçe takıldı

UEFA, Galatasaray'ın Finansal Fair Play için 2018-2019 sezonu anlaşma şartlarına uyduğunu, Fenerbahçe'nin...

Roboski katliamında kardeşini kaybeden Encü tutuklandı

Roboski katliamında kardeşini ve yakınlarını kaybeden Veli Encü ile Kumçatı Belediyesi eski...

Fransa’da bombalı paket patladı: Yaralılar var

Fransa Lyon’un ünlü Bellecour meydanının olduğu bölgede meydana gelen patlamada yaralı sayısı...

Sonraki haber