Suriye ordusu Halep kırsalında 15 köyü cihatçılardan kurtardı
14.01.2018 12:15 DÜNYA
SANA haber ajansına konuşan askeri kaynaklar, Suriye ordusunun Halep’in güney kırsalında 15 belde ve köyü kurtardığını duyurdu.

Suriye ordusunun Halep'te Nusra Cephesi ve müttefiklerine karşı operasyonları sürdürdüğü, dün de Halep’in güney kırsalında 15 belde ve köyü kurtardığı bildirildi.

SANA haber ajansına konuşan askeri kaynaklar, “müttefik güçlerle işbirliği içinde sürdürülen operasyonlarda Fiykan, Eyyübiye, Kfar Ebiş, Bellüze, Mintar, Safa, Tleyl el Safa, Kfar Kar, Bennan, Um Cirn, Ziraat, Burc el Rumman, Hafrat el Husn, Ebu Atta ve Cub Casim belde ve köylerinin Nusra Cephesi ve müttefiklerinden kurtarıldıklarını” belirttiler.

Nusra Cephesi ve müttefiklerine “beşeri ve ekipman açısından büyük kayıplara uğratıldığı” kaydedilği haberde, askeri kaynağa dayanarak operasyonlar sırasında "öldürülen teröristlerin arasında bariz saha komutanlarının bulunduğu" da ifade edildi.

SANA, ordu birliklerinin önceki gün gerçekleştirdiği operasyonlarda da Halep kırsalının güneyinde “13 belde ve köyü yine “radikal terör çetelerinden kurtardıklarını” kaydetti. (ANKA)