Tabip Odası seçimlerine kimse gölge düşüremez

İstanbul Tabip Odası yönetim kurulu, Pazar günkü seçim öncesinde ‘havuz medya’da çıkan karalama kampanyasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada yandaş medyada seçimi şaibeliymiş gibi gösteren kurgu haberlere yer verildiği belirtildi.


Söz konusu haberlerde, seçmen listesi içinde ölü hekimlerin bulunduğu, bu sayede seçim sonuçlarının manipüle edileceği iddiasının yer aldığının hatırladığı açıklamada, “Bu haberi yapanlara, yaptıranlara öncelikle hatırlatırız ki, “İstanbul Tabip Odası seçimleri Fatih 2. İlçe Seçim Kurulu’nun denetiminde ve sorumluluğunda yapılıyor. Sandık kurullarına resmi kimlik ibraz edilerek ve ıslak imza kullanılarak oy kullanılıyor. Dolayısıyla üye listesinde ismi olup vefat etmiş meslektaşlarımızın yerine oy kullanılması mümkün değildir” ifadeleri kullanıldı.

“İstanbul Tabip Odası seçimlerinde şimdiye kadar tek bir hileli oy kullanılmamıştır” denilen açıklamada, “Söz konusu haberde gazetecilik etiği hiçe sayıldı. İTO olarak bu yılki seçimlerin de açık, şeffaf ve demokratik bir ortamda geçmesi için tüm hazırlıklarımızı sürdürmekteyiz. Bu provokatif haberleri bizden herhangi bir bilgi almaya gerek duymadan, gazetecilik etiğini hiçe sayarak yapanları, Oda seçimlerini şaibeli gösterme yönünde yanıltıcı beyanda bulunanları kınıyoruz, bu isimlere karşı gerekli hukuki girişimleri başlatacağımızı duyuruyoruz. Bu kirli çaba içinde olanlara binlerce meslektaşımızın katılacağı seçimlere gölge düşürme çabalarını bir kenara bırakmaya, hekimliğe yaraşır şekilde yarışmaya, tüm meslektaşlarımızı da İTO seçimlerine katılarak, oylarını vererek meslek örgütümüze sahip çıkmaya çağırıyoruz. Seçimlere ve hekimlerin iradesine hiçbir güç gölge düşüremez.” denildi.


BİZİ TAKİP EDİN

359,923BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,122TakipçiTakip Et
7,876AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL