alpertasbeyoglu

Tacizi protesto ettiği için takdir alamayan öğrenciler: Cezalandırılması gereken tacizcilerdir

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde tacizci öğretmene karşı ses çıkaran öğrenciler cezalandırılmaya devam ediliyor. Protestoların ardından soruşturma açılan öğrencilerden disiplin cezası alanlar hak etmelerine rağmen ‘Takdir Belgesi’ alamadı.

Ceza alan öğrencilerden C. “Herkes karnesiyle birlikte teşekkür -takdir belgelerini alırken, bize disiplin cezasından dolayı belgelerimizi vermediler. Biz suç işlemedik, biz demokratik taleplerimizi dile getirdik. Okulda barışçıl bir şekilde öğrencilerin taleplerini dile getirmesi suç değildir. Bizi bu cezalarla baskı altına almak istiyorlar, diğer öğrencilerden ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar” dedi.

Ne olursa olsun dayanışma halinde olduklarını belirten C. “Uzaklaştırma cezası verdiler bize, öğrenciyi okuldan uzaklaştırırsan kime eğitim vereceksin? Tacize ses çıkaramayan öğrenci öğrenci midir mahkûm mu? Okuldan uzaklaştırılması gereken biz değil gerici, çarpık zihniyetin yarattığı tacizcilerdir. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar biz arkadaşlarımızla dayanışma halindeyiz. Bu arkadaşlarımızla birlikte 15 tatile girmenin heyecanını biz de yaşadık. Tatilde arkadaşlarımızla birlikte eğleneceğiz, dinleneceğiz, kendimizi tüm streslerden bir nebze olsun uzaklaştırıp nefes alacağız” ifadelerini kullandı. Öğrencilere birçok kesimden destek geldi. Öğrencilere takdir belgesi verilmemesine sosyal medyada gündem oldu.

#Tacizekarşısesçıkartmaksuçdeğildir hashtagi kısa sürede Türkiye gündemine oturdu.

BİZİ TAKİP EDİN

359,925BeğenilerBeğen
55,851TakipçiTakip Et
1,087,076TakipçiTakip Et
7,864AbonelerAbone

BİRGÜN ÖZEL